Můj psí život – O životě s lidským tvorem jedině humorně

Máte doma psa? A zajímalo by vás někdy, co si myslí? Napadlo vás, že nevychováváte vy jeho, ale on vás? Jen si přiznejme… kdo z nás se přizpůsobuje svému psovi? Já tedy ano. A možná i proto mě tak bavila kniha Můj psí život od Martina Čápa.

Název: Můj psí život
Autor: Martin Čáp
Nakladatelství: Cosmopolis
Počet stran: 224
Rok: 2015

Recenze:

Hlavním hrdinou i vypravěčem této útlounké knížky je Bertík. Štěně bígla, které se poprvé vypraví do světa a sžívá se s novým domovem i se svým pánem. Dělá chyby, ale také se moudře učí od straších, např. od zkušeného a životem protřelého čtyřnohého souseda. Kromě jiného se dozví, že dvounožce je potřeba si pořádně vychovat. Nejprve jim dodat pocit, že pes je hodný a poslušný, a pak získat volnost a dělat si, co se vám zachce. V případě Bertíka např. pravidelné ježdění autobusem stanici od obchodu a následný rychlý návrat. To je panečku zábava!

Martin Čáp zvolil humorný styl vyprávění očima bíglího štěněte. Je to opravdu zajímavý pohled do malinké, ale věrné psí duše. Bertík je rošťák, nad jehož vylomeninami i úvahami se budete smát.

Kapitoly jsou krátké a čtou se velmi rychle. Přesto jsem měla se čtením trochu problém. Vadil mi autorův krkolomný styl. Stylistika vět byla opravdu velmi podivná, takže jsem se při čtení zadrhávala, a číst knihu nahlas, byla bych asi jako prvňák, co se učí číst.

Můj psí život je jednohubka na dva večery, nebo třeba na cestu autobusem do školy či do práce. Pokud vám sedne autorův styl, budete určitě nadšení. Já s ním měla problém, takže mé nadšení není tak velké. Každopádně vtip a postřeh autorovi nemůžu upřít…

Ke knize dělal ilustrace Pavel Koutský, což je ilustrátor, filmař a režisér. Jsou opravdu trefné a ke svéráznému vyprávění se hodí.

Hodnocení: 72%

Knížku Můj psí život koupíte na stránkách nakladatelství Cosmopolis.

Náš TIP:

Pokud se vám bude knížka líbit, nenechte si ujít její pokračování – Můj psí život. Bígl Bertík znovu na scéně. 🙂

Napsat komentář