Moje knižní sny

Moji milí knihomolové,
teď si možná řeknete, o čem to hodlám psát. A nepsala jsem něco podobného nedávno? Ano, je pravda, že takový ten můj vysněný čtecí koutek už jste jednou mohli v jednom mém článku vidět. Ale řekněme si to popravdě. Odolali byste, kdyby vám někdo nabídl, ať napíšete článek, dostanete za něj poukázku na nákup knih a ještě k tomu máte možnost vyhrát novou knihovnu i to vysněné křeslo?

Myslím, že každý správný knihomol mi dá za pravdu, že takovéto nabídce se odolat prostě nedá. A když jsem dostala možnost spolupracovat s Biano.cz a Martinus.cz na tomto článku, neváhala jsem ani chvilinku.
Protože už jsem v jednom článku popustila uzdu fantazii a vybrala můj vysněný čtecí koutek trochu v nereálných rovinách, tentokrát se zaměřím na to, čím bych opravdu svůj koutek chtěla doplnit. Můj koutek, to je vlastně náš obývák. V něm mám velkou rohovou knihovnu, která už se ovšem začíná nebezpečně plnit. A tak už si nějaký čas pohrávám s myšlenkou na další knihovnu. Jenže, kam ji dát? Možnost by tu byla. A to je volná zeď nad gaučem. Nástěnné knihovny, to je to, na co jsem se zaměřila.
Tak to je ona. Variabilní, čistě bílá, aby ladila k velké knihovně a také k zelenobílé tapetě. Bližší informace k této policové knihovně najdete ZDE. Samozřejmě by mi asi nestačila jen jedna. Představuji si, že by mohly na stěně být hned dvě vedle sebe s tím, že jedna by byla umístěná o něco výše, než ta druhá. Sice by musely jít stranou některé zarámované fotky, které tam visí, ale ty se snadno přesunou na protější zeď. 
Také k vybranému křeslu přistupuji zcela reálně. Nemusím dlouho vybírat. Vím totiž už několik let naprosto přesně, jaké křeslo chci, nutně potřebuji, zkrátka po čem mé knihomolské srdce touží. Při každé návštěvě obchodu s nábytkem na něj narazím, sedím si v něm, zkouším, jak by se v něm četlo. Ano, je to onen úžasný dokonalý a ryze praktický ušák. Láska, kterou chápali už naši rodiče a prarodiče. V tomto se výjimečně shodneme i s manželem, takže se jen čeká na vhodnou příležitost a na nějaké „přebytečné“ finanční prostředky, abych si tento sen mohla splnit.
I když jsou u těchto křesel různé barevné variace, držím se v klasických neutrálních barvách. Mám tak laděný celý obývák a tak i když se mi pestrobarevné varianty těchto křesel líbí, k nám by se nehodily. Hnědá, šedá, béžová, bílá… to jsou ideální barvy do mého obýváku. Tudíž mnou vybrané křeslo by bylo prostě to NEJ!
Blíže si ho můžete prohlédnout ZDE.
A protože kromě obýváku plánuji také konečně dodělat náš balkon – zimní zahradu, vybrala jsem si ideální křeslo i tam. Navíc toto křeslo mohu v nepříznivém počasí mít na balkoně a v letních parných měsících si v něm hovět venku na zahradě. Pohodlné bude určitě maximálně. Rozhodně tak vypadá. A také to není jen tak náhlý výplod mé fantazie, nýbrž mnohaletá touha. I po takovém podobném křesle pokukuji, jakmile vlezu do obchodu se zahradním nábytkem.
Bližší informace o tomto skvostu můžete najít ZDE.
A jakou knížku bych si v tomto křesle chtěla přečíst?
Nevím, zda by to byla ta úplně první, už jen proto, že ji mám ve čtečce jako e-book. Ale právě díky tomu, že už jsem tuto knihu i její další díl četla, tak vím, že si ji rozhodně musím pořídit i v hmotné podobě.
Ano, i když není mým úplným TOPem za tento rok, rozhodně jsem se nechala strhnout davem a podlehla jsem kouzlu Eleny Ferrante a její Geniální přítelkyni. Ale to pro vás, mé čtenáře, není nic nového. 🙂
Geniální přítelkyně se stala takovou mou přítelkyní na poklidné večery, kdy jsem uspávala Nelu a při tom se ztrácela v uličkách slunné Neapole. A jak už to tak u mě bývá, když čtu nějakou knížku z knihovny, nebo ve čtečce a hodně se mi líbí, nebo mě nějakým zajímavým způsobem zasáhne, musím si ji pořídit i do té hmotné knihovny, kde už sice není skoro žádné volné místo, ale mít ji prostě musím. 🙂
Na Martinusu se dá sehnat ZDE.
A to by bylo k mému knižnímu snění vše. Kdo jste zvědaví, co bych si na Martinusu nakoupila za knížky, kdybych vyhrála poukázku za 3000Kč, můžete mrknout na můj wishlist SEM. 🙂
Jak se vám můj výběr líbí? Vybrali byste si některou z knih, nebo máte své tipy?
Napište mi…
Vaše Sabi!

0 komentářů: „Moje knižní sny

  1. Nástenná knižnica je super nápad, určite by to vyzeralo veľmi pekne a využila by si voľný priestor 🙂 Ja mám zatiaľ knihy v izbe a v menšej knižnici na chodbe, takže som rada, že sa ako tak zmestím 😀

Napsat komentář