Audiokniha – Smrt mučednice – Vlastimil Vondruška

Knihy Vlastimila Vondrušky jsou už několik let mou velkou závislostí. Jeho příběhy jsou plné napětí, dobrodružství, skvělého vyšetřování a promyšlených zápletek. Navíc se moc ráda v příbězích vracím k oblíbeným hrdinům, ať už je to Oldřich z Chlumu a jeho pomocníci, nebo Jiří Adam s Dobronína a jeho přátelé. V poslední době jsem objevila ještě jeden rozměr těchto příběhů – audioknihy. V podání Jana Hyhlíka jsou naprosto báječné a já tyto příběhy ještě raději poslouchám, než čtu. A nejnovější přírůstek v mé audiotéce je Smrt mučednice.

Název: Smrt mučednice

Délka: 5 hodin 17 minut

Autor: Vlastimil Vondruška

Interpret: Jan Hyhlík

Kategorie: Detektivky, thrillery

Vydavatel: Tympanum

Série: Letopisy královské komory

Typ:Audiokniha

Recenze:

Jiří Adam z Dobronína se svými přáteli a pomocníky – bakalářem Petrem a jeho milou Rozárkou, jsou pozváni na Šternberk. Tam totiž Marie ze Šternberka nacvičuje spolu se svými přáteli a skupinou kejklířů příběh o smrti mučednice, který napsala pro svého chotě královna Anna. Mají ho zahrát před králem na jeho počest a královna dbá na to, aby byl sehrán naprosto bravurně. Její přání je však ohroženo. Na Šternberku totiž zemřela zvláštní smrtí Hyacinta, manželka principála a jedna z hlavních představitelek v této hře. Pán na Šternberku se domnívá, že to byla vražda a že je ohrožena i jeho dcera Marie, které chodí anonymy s výhružkami.

Jiří Adam se vydává se svou skupinkou na hrad, aby odhalil, co za tím vším stojí. Mezitím přibývá mrtvých a příběh je čím dál více zamotaný. Jsou do všeho zapleteni jen kejklíři, nebo i přítomná šlechta?

Tento příběh je kraťoučký. Je součástí  série Případy královské komory a Jiří Adam s pomocníky má plné ruce práce. Pan Vondruška opět příběh napsal tak dokonale, že i když jsem tušila, vůbec jsem nedokázala odhalit, kdo je skutečný vrah. Tentokrát to pro mě bylo velké překvapení a byla jsem napjatá od začátku až do konce.

Jan Hyhlík, jak už jsem napsala, tyto příběhy vypráví naprosto skvostně. Už si ani nedokážu představit, že by je vyprávěl někdo jiný. Pomalu, ale jistě si na jeho hlase a na audioknihách od pana Vondrušky vytvářím závislost. O to víc mám radost, že nyní vyšel i Olomoucký bestiář – poslední z případů Oldřicha z Chlumu, který mi ještě chybí do sbírky. Moc se těším, až si ho poslechnu. A musím si pořídit i novou sérii Falknovská huť. Prostě audioknihy i knihy pana Vondrušky jsou pro mě TOP.

Hodnocení: 85%

Audioknihu Smrt mučednice můžete zakoupit na stránkách Audiotéky, kde si můžete stáhnout i ukázku zdarma.

 

Napsat komentář