Tip na knihu: Ještě to nebalím, vzkazuje babička

Chystáte se na dovolenou a přemýšlíte, jakou knihu si zabalit s sebou? Chcete se při ní dobře bavit a zároveň si odpočinout? Chcete inteligentní román, který kvalitně vyplní váš volný čas, a přitom vám bude dělat příjemnou společnost? Pak si přibalte knížku Judy Leigh – Ještě to nebalím, vzkazuje babička!

Nikdy není pozdě rozjet to na plný plyn!

Název: Ještě to nebalím, vzkazuje babička

Autor: Judy Leigh

Nakladatelství: Metafora

Počet stran: 295

Rok: 2018

O autorce: 

Judy Leigh je britská spisovatelka, která absolvovala obor tvůrčí psaní na univerzitě ve Falmouthu. Již dříve se živila jako lektorka, režisérka a producentka v divadle. Psala také básně a publikovala divadelní monology a povídky. Nyní působí i jako novinářka a blogerka, a román Ještě to nebalím, vzkazuje babička je její prvotinou. A to velmi zdařilou.

Anotace:

Humorný román o útěku z domova důchodců a nekončící chuti žít potěší zejména fanoušky a fanynky románů Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel nebo Tajný deník Hendrika Groena, 83 1/4 roku.

Hlavní hrdinkou je Evie Gallagherová, která nedávno ovdověla a přestěhovala se do domova důchodců. Rozhodně se ale necítí na umření – ba naopak! Jednoho rána se proto rozhodne z domova odejít a vydává se na dobrodružnou cestu napříč Evropou v obytné dodávce. Ne každý si však myslí, že velké dobrodružství je pro ženu jejího věku vhodné. Nejméně ze všech Eviein syn Brendan a jeho žena Maura, kteří se ji snaží podle nejasných SMS zpráv a indicií vystopovat a dopravit zpět domů. Když se nakonec všichni sejdou, o překvapení není nouze – Brendan sice možná rezignoval na svůj plnohodnotný život a lásku, ale Evie očividně ne…

75 na krku – 25 v hlavě…

Ukázka:

Její kufr s opraveným kolečkem byl plný. Zabalila si krabice s jídlem, letní šaty, cédéčka, lůžkoviny a až příliš mnoho knih včetně té, kterou právě začala číst, překlad knihy Simone de Beauvoirové, kterou jí darovala Maddie.

Uvnitř obytného vozu bylo horko a dusno a nejlepší by teď bylo odebrat se s knížkou na pláž, jenže Evie měla v ruce mapu, do které si tužkou kreslila trasu. Rozhodla se jet na jih, aby si prohlédla hory a vinice. Byla to trasa, kterou jí doporučily Maddie a Kat, jež před dvěma lety podnikly vyjížďku do Lanquedocu. Evie rozevřela náruč. Iggy na ni poulil své kulaté oči a vyskakoval. Maddie a Kat ji sevřely v objetí, tekže jejich trojice vypadala jako rugbyový mlýn. Když se zase rozpojily, měly všechny tři v očích slzy.

„Musíš nás zase navštívit, Evie.“

„Samozřejmě.“

„A díky za všechno.“

Kat jí podala dva kousky papíru. Na jednom byla adresa a telefonní číslo. Ten druhý byl šek, který jim dala za ubytování. Evie protestovala, ale Maddie začala popotahovat, tak toho nechala.

„Jste ta nejlepší děvčata, jako moje dcery. Brzy se tu zase objevím, slibuju.“

Ještě jednou se objaly a Evie se nasoukala za volant. Když odjížděla, viděla ve zpětném zrcátku dvě mávající ženy držící se kolem ramen a štěkajícího psa.

Str. 78

Tak co, nezní to skvěle? Ideální čtení na letní dovolenou, obzvlášť, chystáte-li se vyrazit karavanem. Pokud karavan nevlastníte, nesmutněte. Věřím, že knížka vám bude dělat velmi příjemnou společnost třeba i na chatě na Lipně a nebo v metru při cestě do práce. 🙂

Knížku Ještě to nebalím, vzkazuje babička, můžete koupit na stránkách

nakladatelství Metafora. 

Napsat komentář