Shrnutí, aneb co se událo v červenci


Milí knihomolové,


Moc vás zdravím u dalšího knižního shrnutí, tentokrát však v ryze nové podobě. Asi si většina z vás všimla, že jsem se začala opět více věnovat natáčení videí na mém you-tube kanále. Ano, chytla jsem zřejmě novou mízu a dostala plno nových nápadů na propojení you-tube s blogem. A protože jsem nechtěla všechno opakovat, tj. točit „přečteno“ a „přírůstky“ za celý měsíc a pak totéž psát do „shrnutí“, pojmu to poprvé zcela nově.V nedávných dnech jste mohli vidět dvě videa na mé červencové knižní přírůstky. Do budoucna zřejmě přírůstky jako takové točit sice budu, ale nebudu počet nových knih shrnovat na konci měsíce. Proč? To se dozvíte za chvíli… Budu však točit „přečteno“ a všechna výše zmíněná videa vám vždy přidám do tohoto článku. Pokud vám tedy uniknou během měsíce na you-tube, můžete je dodatečně najít zde.

Tím se pomalu dostávám k tomu, proč nebudu točit měsíční přírůstky, ale „jen“ ty průběžné. Dostala jsem totiž nový nápad, jak spolupracovat s nakladateli, se kterými jsem v kontaktu. Proč ukázat knížku v jednom videu a „pouze“ na ni pak napsat recenzi? Co kdybych vám mohla během měsíce ukázat a představit knížek mnohem více, než doposud? Líbilo by se vám to?

Myslím, že mi dáte kladnou odpověď. A líbilo by se to i mně a jak se zatím ukazuje, i některým nakladatelům. A proto se můžete těšit na nová videa, kde vám ukážu novinky za daný měsíc vždy z konkrétního nakladatelství, které mi pošlou. Na tyto knížky dále budu psát i točit recenze a na ty, které nestihnu během měsíce přečíst, budou videa, ve kterých vám je alespoň blíže představím a přečtu vám z nich vybraný úryvek, abyste si mohli o knížce udělat lepší představu.

A jelikož to bude pravděpodobně i na mě knížek až moc (uvidíme, kolik nakladatelství se do mého projektu postupně přidá), budu knížky i rozdávat – formou soutěží. Sice jsem hamoun, ale zase až tak velký ne. Ráda se s vámi podělím. 😀

Já se tak mohu těšit na práci s větším množstvím knížek, které si prohlédnu, pročtu a přečtu, vy se můžete těšit na mnohem více novinek a doufám, že třeba i nakladatelé budou mít z této spolupráce ten správný efekt, nejen dobrý pocit. Protože, přiznejme si to, není to jen o lásce ke knihám. Aby knihy mohly vycházet, musí se také prodávat a k tomu je třeba marketing. J

Tím jsem snad dostatečně vyčerpala knižní téma a teď (nově) něco o mně a o mém červenci.
V červenci jsem se rozhodla, že dvě děti už mám, další pravděpodobně už chtít nebudu a tak je třeba začít pracovat zase na sobě, na vzdělání a na své budoucnosti. Moje ideální představa budoucího zaměstnání je práce s knihami kombinovaná s focením. A proto jsou to dvě oblasti, na které se hodlám zaměřit. Na fotokurzy si budu muset ještě chvíli počkat, protože zatím kojím a Jiřík nesnáší mou delší nepřítomnost úplně dobře. Podstatné však je především fotit, fotit a fotit. A to dělám.

V červenci jsem nafotila svou první svatbu. I když vím, že spoustu věcí bych teď udělala jinak, ve výsledku jsem celkem spokojená. Ještě fotky vyretušovat a předat. Snad budou spokojení i novomanželé. Také jsem fotila další zakázku ze Slevomatu a ještě mě v srpnu čekají další čtyři. Takže tréninku ve focení mám nyní celkem dost.

Co se týká té druhé, knižní oblasti, souvisí s tím má již výše zmíněná aktivita na you-tube, ale také kurz knihovnictví, do kterého jsem se přihlásila a který začnu dělat v září on-line. Nikdy mě nenapadlo, že to může být tak jednoduché a o to víc se na to těším. Měla bych na konci dostat certifikát o absolvování, tak snad mi bude co platný. Ideální práci s knihami si totiž představuji buď v knihovně, knihkupectví, nebo třeba v nějakém nakladatelství. Ostatně, ani marketing by mi myslím nebyl cizí. Mám přece několikaletou praxi s prodejem a komunikací s lidmi po telefonu i osobně…

V červenci jsme také navštívili něco jako „rybí výstavu“. J Mluvím o Podvodním světě ve Frymburku, kde je k vidění kolem 30-ti akvárií různé velikosti a můžete tam pozorovat české i cizí a exotické ryby. Vypadá to moc dobře, zabaví to i děti a je to ideální výlet do ošklivého počasí. A když budete mít štěstí a bude volno v bazénu, můžete to spojit i s koupáním ve Frymburském bazénu, který má s Podvodním světem společnou recepci, takže ani nemusíte vycházet z budovy ven.

Více kulturního vyžití zatím na mateřské nemám, přece jen jsou Jiříkovi teprve dva měsíce a na začátku července mi teprve skončilo šestinedělí. Do budoucna se to snad zlepší a já vám budu moci dát i více tipů na výlety a zajímavosti, nejen ty knižní.

Doufám, že jsem vás dlouhým článkem nevyčerpala a neunudila. Snad se vám budou budoucí změny líbit a zůstanete věrní mému blogu i videím. Ale teď už ke knížkám…

Přečteno

V červenci jsem přečetla celkem 8 knížek. 
Nejvíce se mi líbila knížka Tři měsíce Florencie.
A potěšení ze čtení jsem měla u knížky Měsíční svit nad Paříží.

Zklamání a odložení se naopak dočkaly dvě knihy – Večery v Umbrii a Osudová.

Podrobnější informace najdete ve videu.

Přírůstky
V červenci mi přibylo celkem 14 knih
Kromě těch, co můžete vidět ve dvou videích přišly v závěru měsíce ještě Mramor a plátno a od Šárky z blogu Můj knižní ráj ještě Pikantní život Charlotte Lavignové 1. Cayenský pepř a javorový pudink.

A to je už opravdu všechno. 🙂

S láskou, vaše Sabi!

Napsat komentář