Přečteno v listopadu

Krásný den!

Měsíc listopad je pryč a já vím, že mnozí z vás netrpělivě čekají na nové video. Asi vás budu muset zklamat. Nemám teď klid, podmínky a přiznám, že tím pádem ani chuť video točit. Zato mám chuť vám napsat shrnující článek o tom, co všechno jsem přečetla a jak se mi to líbilo/nelíbilo a to po dlouhých 11-ti měsících. Alespoň myslím, že v lednu jsem ho psala naposledy, protože pak už jsem začala točit. Snad se vám bude líbit…
Tady je! 🙂

Listopad byl pro mě, co se týká počtu přečtených knih, myslím nejúspěšnější v tomto roce. Přečetla jsem celých 10 knih. Je sice pravda, že jedna byla jednohubka na hodinku a jednu jsem zhltla za jediný večer, ale na druhou stranu mezi nimi byla i bichlička, která mi zabrala několik dní, čímž se situace vyrovnává. 🙂

První z nich byl recenzní výtisk pro VašeLiteratura.cz – Třináct záhad od Agathy Christie. Jedná se o soubor třinácti povídek, v nichž exceluje slečna Jane Marplová a mně se hodně dobře četly a moc se mi líbily. Je to taková jednoduchá oddechovka, která vás ale donutí přemýšlet a pátrat. Recenzi si můžete přečíst zde.

Pak následovalo několik knížek, které jsem dostala k svátku. Byly to všechno oddechovky a četly se svižně a dobře.

První z nich byl Mrtvý posel od Vlastimila Vondrušky, což byl další díl z historických detektivek s Jiřím Adamem z Dobronína jako hlavním vyšetřovatelem. Tentokrát vyšetřoval se svými pomocníky v Praze a já jsem knížku ohodnotila na 85%.
Recenzi si můžete přečíst zde.

A protože jsem byla příjemně rozmlsaná historickým románem, u pana Vondrušky jsem ještě chvíli zůstala. Přečetla jsem si nejnovější díl s výše uvedeným hrdinou Jiřím Adamem z Dobronína – Jáchymovští démoni. V nich se s ním setkáváme jako s mladíkem, který se čerstvě stal písařem královské komory a řeší svůj první případ.
Tahle knížka mě bavila ještě více, než předchozí díl a já jí dala 89%.
Recenzi si můžete přečíst zde.

Potom na mě čekala poslední „svátková“ knížka – Aristoratka na koni od Evžena Bočka. Tohle je přesně ta jednohubka na jeden večer, o které jsem psala výše. Dlouho se mi nestalo, že bych nedokázala knihu odložit a četla a četla až přes půlnoc. Nyní ano. 🙂
Aristokratka dostala krásných 95% a recenzi si přečtete zde.

Pak jsem se sice chtěla pustit do knížky „Babičky„, kterou jsem si přinesla z knihovny, ale nakonec jsem neodolala chuti přečíst si zase nějakou knihu z Odeonu. Protože jsem očekávala nálož recenzních výtisků, sáhla jsem po útlém svazku Dlouhý návrat od Andrewa Krivaka. Moc dobře jsem neudělala, protože tato kniha mně vůbec nesedla. Nelíbila se mi a po většinu čtení jsem se hodně nudila.
Dala jsem jí nakonec 59% a recenze je zde.

Pak už přišel čas na recenzní výtisky. Jeden z nich byla nádherná dětská knížka z nakladatelství Presco group (Ella a Max) Otolína a žlutá kočka od Chrise Riddella. Byla to zmíněná hodinková jednohubka, ale velice milé čtení, které určitě není jen pro děti. Já jsem se u ní velmi dobře bavila a líbil se mi nejen příběh, ale i nádherné ilustrace a propojení s náznakem komiksu.
Knížce jsem dala 95% a recenze je zde.

Po té jsem se pustila do bichličky tohoto měsíce, nádherného historického románu z pera Luca Di FulviaDítě, které v noci našlo slunce. Tento román mě ohromně zasáhl, moc se mi líbil a zanechal ve mě hluboký dojem. Dlouho jsem ho nemohla dostat z hlavy a možná i proto se mi o to méně líbila následující kniha.
Historickému románu jsem dala 98% a kromě recenze, která vyjde na webu Vašeliteratura.cz si můžete přečíst mou minirecenzi zde.

Následoval další recenzní výtisk, tentokrát z Odeonu – Mischling od Affinity Konar. Tohle byl nesmírně zajímavý román z období druhé světové války. Polská dvojčata Perla a Staša se dostaly do Osvětimi, kde se staly součástí Mengeleho lidské zoo. Příběh vypráví střídavě obě sestry a mně se hodně líbil námět, ale méně již zpracování. Více jsem se o tom rozepsala v recenzi, která bude brzy k dispozici na webu VašeLiteratura.cz.

Chuť jsem si pak spravila na další náloži historických románů z Moby. První byl opět od Vlastimila Vondrušky a byl to nejnovější díl s mým milovaných vyšetřovatelem Oldřichem z Chlumu. Román se jmenoval Nitranská brána smrti a Oldřich vyšetřoval záhadu zmizelé relikvie a vraždy řeholníků samozřejmě v uherské Nitře.
Recenze bude opět k dispozici na webu VašeLiteratura.cz. Minirecenzi si můžete už nyní přečíst zde.
Románu jsem dala 89%.

Poslední kniha tohoto měsíce, kterou jsem ani netušila, že stihnu přečíst, je historický román z pera Františka NiedlaRůže a lev. Jedná se o druhý díl k románu Rytíři z Vřesova, jenž vyšel na jaře a kde pokračují osudy a dobrodružství oblíbených hrdinů. Recenzi teprve píšu. Na blog snad stihnu napsat také minirecenzi. 🙂 Román se mi líbil opravdu hodně, více než první díl, ale ne víc, než předchozí série s platnéřem Lukášem či s rytířem Hynkem Tasem z Boru.

Tolik k mému čtecímu listopadu. Jelikož tu mám ještě plno recenzních výtisků a další čekám, doufám, že prosinec bude podobně úspěšný, i když už bude na čtení méně klidu, Vánoce, návštěvy a tak. Tak uvidíme. 🙂

Četli jste některé z knih? Jaké knihy se nejvíce líbily a jaké zklamaly vás?

Vaše Sabi! 🙂

0 komentářů: „Přečteno v listopadu

 1. Moc pěkné knihy a vážně jedna lepší kniha vedle druhé. A abych byla upřímná, tato forma se mi líbí více než videa, myslím tím obecně. Já si vážím víe slova psaného , když už je to knižní blog 🙂
  Katy

 2. Ahoj Sabi,
  super nálož:-) Aristokratku jsem koupila mamce k Vánocům, tak jsem zvědavá, co na ní bude říkat:-) Jinak já mám u knížek taky raději články než videa, nějak mám pocit, že se to k tomu víc hodí:-)
  Hanka z ciculka.cz

 3. Ahoj, děkuji všem za podporu. Asi si teď dám s natáčením nějaký čas oraz… Já teda na videa koukám moc ráda, ale je fakt, že stejně ráda čtu tyto shrnovací články. A co se týká čtenosti/sledovanosti, je to téměř vyrovnané, takže teď asi nějakou dobu budou zase spíše články a pak se uvidí. 🙂
  Děkuji za všechny krásné komentáře. 🙂

 4. To je ale úroda! V životě jsem nepřečetla deset knih za měsíc a prosinec nebude vyjímkou. Do půlky jsem zvládla přečíst jednu jedinou 🙂 Ale Ježíšek mi donese Aristokratku, tak to budu mít asi celé dvě 🙂

Napsat komentář