Knižní shrnutí za duben 2018

Měsíc opět uplynul jako voda a já přečetla plno krásných knížek. Hodně z nich jste viděli ve videu, nebo jste na ně četli recenze. Přiznávám ovšem, že na přečtené e-booky ve videích často zapomínám. V tom posledním dokonce na dva. Takže si pojďme shrnout, co všechno jsem opravdu přečetla a jaké byly mé dojmy:

Za tajemstvím pokladů Čech, Moravy a Slezska – Jan A. Novák
Zajímavá knížka z nakladatelství Alpress, plná tipů na tajemná místa, kde se ukrývají, nebo ukrývaly poklady. Autor vychází z legend, lidového vyprávění, ale i ze skutečných historických dokumentů. Radí také, jak se dnes poklady hledají a co si vlastně pod slovem poklad představit. Knížka se mi líbila a rozhodně si od autora pořídím některé předchozí.
Tváře noci  – Corrie Jackson
Výborný thriller z prostředí modelingové agentury, který mě fakt bavil. Hltala jsem ho jedním dechem a přečetla strašně rychle. Až je mi líto, jak rychlé to bylo. Doufám, že od autorky vyjdou další knihy!
Knihkupkyně – Cythia Swanson
Hodně zajímavý literární počin… Společenský, skoro psychologický román, v němž sledujeme jednu ženu a její život – reálný a ten, který prožívá ve svých snech. Který je který se ovšem začíná postupně stírat a my tápeme, stejně jako hlavní hrdinka. Román se mi moc líbil, i když to nebyl úplně můj styl.
Vzdálená řeka – Barbara Woodová
Tak tohle byla naprostá pecka! TOP kniha měsíce a i jedna z nejlepších za tento rok. Nádherná rodinná sága, u které sledujeme cca 100 let, jak se rodila rodinná vinařská velmoc a jaké útrapy, lásky a zrady ji zasáhly. Tohle je prostě srdeční záležitost!
Ohnivý pták – Susanna Kearsleyová
Tohle bylo naopak zklamání měsíce. Kniha volně navazuje na předchozí román Zimní moře, které bylo naprosto úžasné. Sledujeme zde hlavní hrdinku, která když se dotkne věcí, vidí jejich historii. Vydá se po stopách sošky ohnivého ptáka, která ji dovede až do Ruska. V historické dějové lince pak sledujeme život Anny, dcery hlavní hrdinky z předchozího dílu. 
Pro mě nudné, neuvěřitelné, utahané, bez nějaké zajímavější hlavní zápletky.
Recenze byla psána pro web VašeLiteratura.cz.
Prahu rdousí strach – Jan Bauer
Moje první setkání s tímto autorem v beletrii a hned naprosto výborné čtení. Dva kriminální příběhy ze středověké Prahy mě hodně bavily, i když témata byla inspirována velkými a ohranými příběhy upírů a Jacka Rozparovače. Atmosféra a vyšetřování však bylo krásné, zábavné a od autora si rozhodně pořídím další knihy.
Papíroví duchové – Julia Heaberlin
Skvělý psychologický thriller od autorky knihy Černooké Zuzany. Hlavní hrdinka si myslí, že ví, kdo zavraždil její sestru. Protože muž nebyl usvědčen jako sériový vrah, rozhodne se donutit ho k přiznání. Dnes již nemocného dementního staříka vytáhne na výlet po místech, kde údajně vraždil. Vzpomene si na své činy? Tohle bylo napínavé, zajímavé, čtivé a hrozně moc mě to bavilo. Rozhodně doporučuji milovníkům psychologických thrillerů!
Se mnou jsi v bezpečí – K.L.Slater
Knižní debut autorky nám představuje trochu zvláštní hrdinku Annu. Osamocenou ženu, která se ocitne u dopravní nehody. Muže, kterého zachrání začne sledovat a až chorobně se o něj zajímat. Myslí si, že řidička, která nehodu způsobila, jí kdysi hodně ublížila a Anna ji chce jeho prostřednictvím donutit k doznání.
Zpočátku trochu utahané čtení se brzy stalo tak divným a zvrhlým, až mě to neskutečně bavilo. Jakmile jsem se „dostala“ do děje, četla jsem jedním dechem. 
Ella a Kandinski – Mary Bassonová
Historický román z minulého století, který nám krásně popisuje vztah mezi ruským malířem a jeho žačkou, milenkou, družkou a následovnicí. Tohle se sice nečetlo nejlehčeji, možná proto, že jejich vztah byl pro mě dost depresivní, ale jako román je to opět výborné, jako všechny knihy z této edice od Metafory, které jsem dosud četla.
Florentýna a kouzelná kniha – Iva Gecková
Nádherná knížka pro malé slečny, která nás zavádí do prvorepublikových Čech a také do Itálie. Knížka je určená malým čtenářkám, ale mě se strašně líbila a rozhodla jsem se, že jí dceři nedám a nechám si ji. Budu se k ní vracet, protože některé pasáže byly prostě hrozně milé, atd. Prostě opět srdeční záležitost.
Zajíček Ušáček a jeho přátelé
I tohle je srdeční záležitost, hlavně proto, že to je knížka ještě po mně. Krásně ilustrovaná s humornými krátkými příběhy o vychytralém zajícovi a jeho zvířecích kamarádech. Kdysi jsem ji znala skoro nazpaměť, teď to čeká Nelu. Zatím jsme ji přečetly jednou, tak uvidíme, nakolik ji Ušáčkovo „kočkování“ s lišákem zaujalo. 🙂
Dvě pohádky
Tohle je novinka z nakladatelství Portál, naprosto úžasně ilustrovaná knížka, která obsahuje pohádku O třech prasátkách a když knížku otočíte, tak pak ještě druhou, Jak šlo vejce na vandr. Tuhle knihu budeme za chvíli znát nazpaměť s Nelou obě, protože od března, kdy knížka dorazila, už jsme ji četli asi 15x a Nela už si v ní listuje i sama a podle obrázků pak sama příběh vypráví. 
Tak, to by byl jeden vyčerpávající výčet přečtených knih. 🙂
Četli jste některou?
Vaše Sabi 🙂

0 komentářů: „Knižní shrnutí za duben 2018

Napsat komentář