Knižní shrnutí – Duben 2017


Ahoj, zdravím všechny knihomoly!


Duben je opět pryč a já se musím přiznat, že jsem vůbec netušila, jak moc bude úspěšný na knihy – ty nové a staronové, co mi přibyly do knihovny, i ty, které jsem přečetla. V podstatě až na poslední dvě přečtené knihy, to všechno byly skvosty a nádherné kousky, které se moc dobře četly a líbily se mi. Jelikož se mi krátí čas do porodu a mám ještě plno článků a plánů, které potřebuji stihnout, rozhodla jsem se shrnutí napsat trochu jiným, novým způsobem. Bude to užitečné i do budoucna, kdy asi na články nebude tolik času. Navíc všechny knihy už mají, nebo budou mít svou recenzi, tak nemá smysl se o nich rozepisovat více. 🙂

Přečtené knihy

Přečtených knih bylo tentokrát deset. Jeden kousek z knihovny, sedm mých vlastních knih a tentokrát pouze dva recenzní výtisky, zato opravdu lákavé a krásné kousky. Hodně jsem se věnovala především českým autorům a až na dvě knížky, jsem přečetla všechny ty české, které jsem měla v knihovničce nachystány. Překvapením pro mě byl Druhý život Marýny G. a nejvíce se mi z nich líbily Bábovky. Ty mě prostě hodně bavily!

Tak trochu novinkou pro mě byl žánr fantasy, který tu a tam přečtu, ale nevěnuji se mu nijak pravidelně, což bych ráda napravila. Z knihovny jsem si půjčila Cinder a ta mě hodně překvapila, oslovila, ale nijak neuchvátila. Ráda si přečtu další díly, ale rozhodně si je nebudu kupovat. Knihovní výpůjčka postačí.

Zklamáním měsíce pro mě byla poslední kniha – Magický průvodce městem pod pahorkem. Jak jsem byla nadšená autorovou první knihou (Literární spolek Laury Sněžné), tak tato bohužel má velká očekávání nenaplnila. Přesto nemohu napsat, že byla špatná. Jen to tentokrát vůbec ale vůbec nebyl můj šálek kávy.

1) Radka Třeštíková – Bábovky
2)Petra Dvořáková – Sítě
3)Nora Roberts – Tanec Bohů
4)Jiří Hájíček – Rybí krev
5)Marissa Meyer – Cinder
6)Vladimíra Klimecká – Druhý život Marýny G.
7)Nora Roberts – Kruh věrných
8)Chris Carter – Dvojitý kříž
9)Ann Granger – Na to vem jed
10)P. I. Jääskeläinen – Magický průvodce městem pod pahorkem 

Knižní přírůstky

Přírůstky tentokrát rozdělím do několika částí. Celkem jich totiž bylo 20. Pouze dva však byly recenzní výtisky a pět kousků jsem nakoupila – v Mega knihách a také v Levných knihách. Zbytek byly kousky, kdy jeden stál celých 5 Kč. 🙂 Byl to výprodej knih z knihovny a až na tři kousky to byly knihy od Agathy Christe v černé edici, tedy nádherné úlovky do mé sbírky. 🙂 A poslední bylo překvapení měsíce – krásná knížka, kterou mi poslala Ivanka Syručková, panička pejska Adélky, která je „autorkou“ a hrdinkou této rozkošné knížky. 🙂

Recenzní výtisky
1)Nora Roberts – Kruh věrných (1)
2)Nora Roberts – Tanec Bohů (2)

Levné knihy
3)Chris Carter – Dvojitý kříž
4)Betty McDonaldová – Vejce a já
5)Karel Čapek – Povídky z jedné a druhé kapsy
6)Lenka Peremská – Rodinná kronika

Megaknihy
7)P.I.Jääskeläinen – Magický průvodce městem pod pahorkem

Výprodej z knihovny
8)Ann Granger – Na to vem jed
9)Ann Granger – Čas pro vraždu
10)Zdenka Hamerová – Nářek ze tmy
11)Agatha Christie – Hodiny
12)A.Ch. – Zlo pod sluncem
13)A.Ch. – Němý svědek
14)A.Ch. – Kočka mezi holuby
15)A.Ch. – Záhada sedmi ciferníků
16)A.Ch. – Oznamuje se vražda
17)A.Ch. – Hra na vraždu
18)A.Ch. – Velká čtyřka
19)A.Ch. – Dům na úskalí

A překvapení měsíce
Adélka Syručková – Já a moje smečka

Tolik tedy k mému dubnu. Myslím, že byl opravdu nad očekávání úspěšný. Vzhledem k tomu, že mě zachvátila jakási objednávací knižní horečka, mám v současné době něco rozjednáno a objednáno, takže nějaké ty přírůstky a dokonce ještě i recenzáčky budou i v květnu. Ale kolik toho přečtu a kolik toho napíšu, to se uvidí podle toho, kdy se synek rozhodne přijít na svět a jak bude pěkně spinkat. Takže pokud bych na nějakou dobu zmizela „ze scény“, tak mi to prosím odpusťte. 
Doufám, že na mě nezanevřete a budete dál můj blog sledovat a číst. 🙂
A já doufám, že budu zase co nejdříve zpátky v plné formě. 🙂
Všem přeji krásný a úspěšný knižní květen!

0 odpovědí na “Knižní shrnutí – Duben 2017”

  1. Krásný duben, Sabi 🙂 Já bych se měla zamyslet, přečetla jsem totiž jen asi 3,5 knihy. To je děsná ostuda, protože přírůstků mám přes dvacet. Strašný nepoměr :)) Já teď čtu vážně jednu knížku týden 🙁

  2. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

    Výměna kdekoli Váš čas je drahý. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

    Otevřené obchody na eToro – 227,651,647

Napsat komentář