Rozhovor s Barborou Dvoreckou pro VašeLiteratura.cz

Barbora Dvorecká je česká autorka povídek, žijící na Šumavě.  Dosud vydala dvě povídkové knihy Doteky života a Ozvěny života, které vyšly v nakladatelství Klika (recenzi na ně si můžete přečíst ZDE). Na svém kontě má ještě několik publikovaných povídek. Je šťastnou chovatelkou smečky krásných psů a dvou koní. Každý den stíhá obrovské množství práce a ještě do toho stíhá číst a psát. A tak jsem neodolala a vyzpovídala ji, jak to všechno vlastně zvládá.

Dnes žijete na Šumavě. Odkud ale pocházíte? Jste šumavská rodačka?
Natrvalo jsem na Šumavu přišla až jako dospělá za prací, ale mám ji prochozenou coby „vlk samotář“ (jen já a pes) už od mládí. A jsem šťastná, že mi je dopřáno tu žít. 
Kdy se začal budovat váš vztah ke zvířatům? Měli jste je doma, už když jste byla malá? 
Myslím, že s opravdovým vztahem ke zvířatům se člověk musí narodit, ale určitě mělo vliv i to, že oba rodiče pracovali v zemědělství, takže jsem se mezi zvířaty pohybovala skutečně už odmalička.
Váš vztah ke zvířatům je vidět z vašich příběhů, ale i ze smečky psů kolem vás. Prozraďte čtenářům, kolik pejsků teď máte a jaké? Jsou mezi nimi nějací zachránění „adopťáčci“?
V současnosti máme jednoho malého nalezence a tři rhodéské ridgebacky. Jednoho z nich jsme adoptovali teprve nedávno, vyprávění o něm bude v další knížce. Je to další příběh lidské nezodpovědnosti a lhostejnosti, a i když dělá obrovské pokroky, potrvá ještě dlouho, než napravíme všechno, čím mu bylo ublíženo.
Pokračování čtěte na stránkách VašeLiteratura.cz – odkaz ZDE.

Napsat komentář