Vydejte se s Kamilou do Asie i do nitra katolického srdce

Ukradené dětství Kamily je nová kniha Danky Šárkové. Autorky, která na českém trhu není příliš známá. A já se ptám PROČ? Proč, když píše tak skvěle?! Kniha, která zavede čtenáře až do Thajska, Malaisie a dalších nádherných míst, je naprosto strhující a emočně vyčerpávající čtení. Uchvátila mě od první stránky, okouzlila i psychicky rozdrtila. Nejedná se o žádnou červenou knihovnu, i když o romantiku ochuzeni nebudete. Především je to ohromně silný psychologický román, který vás donutí se nad spoustou věcí zamyslet.

Název: Ukradené dětství Kamily

Autor: Danka Šárková

Nakladatelství: AnaHita

Počet stran: 192

Rok: 2018

Recenze:

Hlavní hrdinkou knihy je – zcela logicky – Kamila. Mladá osmnáctiletá slečna, která vyrůstala ve velice komplikované rodině. Dá-li se vůbec její situace označit za rodinu. Kamila se narodila Zdence. Ženě, která byla vychována v přísně katolické rodině. Když nečekaně otěhotněla, protože „zhřešila“ s neznámým mladíkem, který o budoucí dítě nejevil zájem, byla rodiči donucena ke sňatku. Manželem se jí stal starší muž a voják z povolání. Dceru Kamilu, která se jí narodila, vůbec neuznával. Děti nesnášel a do jejích deseti let ji nesnesl doma. Kamila vyrůstala u babičky a dědy a domů chodila jen na návštěvu. I to však pro ni bylo velmi stresující. Otec matku týral psychicky i fyzicky, brutálně ji napadal, znásilňoval a udělal z ní totální trosku. Od deseti let s nimi Kamila musela žít a tak ji rodinná situace ovlivnila ještě více.  Není divu, že když měla příležitost, prchla pryč. A rozhodně to nebylo je pryč z domu!

Kamila hned po maturitě odcestovala za našetřené peníze do Asie, kde plánovala poznávat nové kultury a země a užívat si dosud nepoznanou svobodu. Seznámila se s partou mladých lidí, s nimiž část země procestovala a poznala i Kambodžu. Když už se zdálo, že dále bude cestovat sama, objevil se na scéně mladý muž, jež ji vzal pod svá křídla.

Ukradené dětství Kamily je psychologický román, který se mi velmi dobře četl hned od prvních stránek. Téma katolické rodiny, nesmyslná pravidla i domácí násilí mě velmi zaujalo a četla jsem se zatajeným dechem. Pravdou však je, že prvních padesát stránek věnovaných Kamilině matce Zdence mě dostalo do pěkné deprese.

V další části už sledujeme mladičkou Kamilu, jak se vydává sama do světa. Naprosto neznalá čehokoliv, dosud držená v domě matky a otčíma, se sama vypraví na letiště a odtud do Asie. Pro mě něco nepředstavitelného. O to více ji obdivuji, že se nebála, i když vím, že je to samozřejmě fikce.

S Kamilou jsem vše prožívala neobyčejně silně. Autorka to napsala naprosto bravurně. Vžila jsem se do její situace, prožívala svobodu a štěstí na cestě, i těžké situace při komunikaci s rodinou. Tato kniha mě doslova pohltila a přestala jsem vnímat okolí i čas.

Ukradené dětství Kamily je pro mě jednoznačně veliké překvapení. Od knížky jsem čekala příjemnou oddechovku a dostala jsem opravdu hodně silný čtenářský zážitek. Ať už máte rádi psychologické romány, knížky o cestování, nebo si chcete přečíst trochu romantiky (ne však červenou knihovnu), rozhodně mohu tento román doporučit. Stojí za přečtení!

Hodnocení: 100% TOP

Knihu Ukradené dětství Kamily zakoupíte ZDE.

 

 

Napsat komentář