Sanne Averbeck – Seznam hostů

Seznam hostů od německé autorky Sanne Averbeck je napínavým thrillerem z prostředí sociálních sítí. Používáte Facebook? Mějte se na pozoru, koho máte mezi přáteli. Facebook může být dobrým sluhou, ale také zlým pánem… Knížka vyšla v edici Knihy Omega z nakladatelství Dobrovský.

Název: Seznam hostů

Autor: Sanne Averbeck

Nakladatelství: Dobrovský s.r.o., edice Knihy Omega

Počet stran: 448

Rok: 2019

Recenze:

Carola Martinsová je odbornicí na sociální sítě. Dokáže je naprosto dokonale používat ve svůj prospěch a celá její kariéra módní influencerky je založená na správném načasování, kdy a jakou informaci vypustit. Také její večírky, na které zve významné lidi podle předem pečlivě připraveného seznamu, jsou vyhlášené. Jenže pak začínají lidé ze seznamu jeden po druhém umírat. Navíc se na Facebooku objevují komentáře, které nazývají Carolu andělem smrti a zbývající „přátelé“ se od Caroly odvrací. Jediná skutečná přítelkyně, která zůstává, je bývalá spolužačka Bianca. Sama přežije útok nebezpečného vraha. Otázkou zůstává, zda měla skutečně zemřít…Společně se snaží přijít na to, kdo z jejich okolí by mohl být vrahem a také, co je jeho hlavní motivací.

Zápletka tohoto thrilleru je zajímavá a velmi aktuální. Přesto jsem měla z počátku problém se začíst. Nemohla jsem přijít na chuť povrchnímu světu, plnému přetvářek. Lidé, kteří se tváří v tvář chovají jako přátelé, ale v neosobním světě sociálních sítí pomlouvají a zesměšňují jeden druhého. Nejsympatičtější postavou je právě Bianca, která do Carolinina světa příliš nezapadá. Střídají se napínavé pasáže s částmi, kdy jsem se docela nudila. A ani závěr nebyl nijak převratně překvapivý.

Osvěžujícím zpestřením textu byly vložené pasáže z chatu na Facebooku a také úryvky z textů. Celkově tedy hodnotím jako lepší průměr. Oceňuji nápad, ale nepřišel mi úplně využitý. Za přečtení knížka Seznam hostů stojí, ale za top v tomto žánru označit nemůžu.

Hodnocení: 70 %

Knihu Seznam hostů zakoupíte v e-shopu Dobrovský.cz.

Text: Jana Hlinecká

Napsat komentář