Recenze: Zničím tě a vezmu si co je mé

A máme tu recenzi na další psychologický thrillerZničím tě a vezmu si co je mé je prvotina britské autorky Jane Lythellové, která vás naprosto pohltí a nenechá vydechnout, dokud nepřečtete poslední stránku.

Název knihy: Zničím tě a vezmu si co je mé

Autor: Jane Lythellová

Nakladatelství: Metafora

Počet stran: 284

Rok: 2018

Recenze:

Příběh je vyprávěn dvěma hlavními hrdinkami, jejichž dějové linie se pravidelně střídají v rozmezí měsíců duben až říjen jednoho roku. Kathy je čerstvou maminkou malého Billyho, která se rozhodla poměrně brzy vrátit do práce, jelikož jí bylo nabídnuto místo šéfredaktorky časopisu. Její manžel Markus je vynikající a uznávaný architekt, jež hodně pracuje, ale vzorně se stará o rodinu, přestože s Kathy dítě ještě neplánovali a Billy byl pro oba rodiče nečekané překvapení. Na první pohled mají ideální a šťastné manželství.

Jenže Markus vůbec nemluví o své minulosti. Co tají? Proč se své manželce nesvěří se svým předchozím životem ve Švédsku? Věci se dávají pomalu do pohybu po nástupu Markusovo bývalé přítelkyně Heji do redakce Kathiina časopisu. Heja svou spojitost s Markusovo minulostí tají a on sám své manželce také nic neřekne. Tím získá Heja obrovskou výhodu a pomalu a nenápadně začne jejich vztah nahlodávat ve snaze získat milovaného muže zpět. Zároveň Kathy škodí i na pracovním poli.

Heja si počíná velmi chladnokrevně, ničeho se neštítí a jde si tvrdě za svým cílem. Jak to vše dopadne? Mnohé mraziví momenty vás jistě nenechají chladnými a vyvrcholení tohoto milostného trojúhelníku může některé z vás jistě velmi překvapit.

Kniha se mi četla dobře a ve svižném tempu, zejména díky střídání kapitol vyprávějících hlavními ženskými postavami. Pokud jste fanoušky tohoto žánru knih, jistě doporučuji přečíst. Jisté pasáže knihy byly celkem předvídatelné již ze samotného vývoje, jiné mě naopak velmi mile a nečekaně překvapily.

Hodnocení: 85 %

Knihu Zničím tě a vezmu si co je mé zakoupíte na stránkách nakladatelství Metafora.

Text a foto: Romana Hašková

Napsat komentář