Recenze: Vojtěch Skovajsa – Esence Asli

 Esence Asli je novela o duchovní pouti dvou bytostí. Mladého chlapce, kterému se říká Kouzelník a fenky, které Kouzelník říká Asli. Sledujeme nejen jejich dobrodružnou pouť, ale především jejich myšlenkové pochody. Esence Asli je úžasná knížečka, která vás pohltí od prvních stránek a nedokážete ji odložit! Budete žasnout nejen nad sílou myšlenek, ale i nad tím, jak mladý autor ji napsal!

Název: Esence Asli

Autor: Vojtěch Skovajsa

Počet stran: 135

Nakladatelství: Práh

Rok: 2019

Recenze:

Kouzelník s fenkou Asli putují Egyptem a dostanou se do neznámé pouště, kde málem zahynou. Chlapec pak v horečce a zmatení smyslů fenku prodá námořníkům. Až když mu loď mizí z dohledu, uvědomí si, co udělal. Vypraví se fenku hledat. Od té chvíle sledujeme, kam se ubírají jejich rozdělené cesty.

Asli potkává nové tváře, lidi i zvířata. Od každého se něco dozví. Něco, co obohacuje její duši. Po celou dobu si čtenář uvědomuje, že fenka uvažuje spíš jako člověk než jako pes. Má to svůj důvod…

Nebudu prozrazovat, zda se cesty Asli a Kouzelníka znovu setkají. Pokud to chcete vědět, přečtěte si tuto tenkou knížku sami. Rozhodně za to stojí. Autor do ní vložil své znalosti i bohaté zkušenosti, které ve svém mladém životě nasbíral. I když je to Čech, provází nás zcela uvěřitelně po Indii. Ne takové, jaká se nabízí turistům, ale po takové, jakou ji znají nomádi.

Esence Asli je velmi čtivá knížka, u které se dá číst i mezi řádky. Svým pojetím i více či méně skrytými moudry mi připomněla Alchymistu Paola Coela a obdivuji autora, že dokázal něco takového napsat už v tam mladém věku.

V knize jsem si našla plno zajímavých myšlenek a rozhodně jsem ji nečetla poprvé. Věřím, že v ní najdu něco nového pokaždé, když ji otevřu a začtu se. Znova a znova.

Hodnocení: 100 %

Knihu Esence Asli můžete zakoupit ZDE.

Napsat komentář