Recenze: Robert Bryndza – Chladnokrevně

Další strhující thriller v hlavní roli s potížistkou Erikou Fosterovou je na světě. Na knihy Roberta Bryndzy se vždy velice těším a ještě nikdy mě nezklamal. Chladnokrevně je nejnovější díl série a Erika tentokrát hledá vraha několika obětí rozřezaných ve velkých kufrech.

Název: Chladnokrevně

Autor: Robert Bryndza

Nakladatelství: Cosmopolis

Počet stran: 412

Rok vydání: 2018

Recenze:

Erika Fosterová je sympatická policistka, která figuruje jako hlavní vyšetřovatel ve všech knihách této série od Roberta Bryndzy. Pokud jste předchozí díly nečetli, rozhodně doporučuji nepřeskakovat a začít od prvního dílu- Dívka v ledu. Přišli byste totiž o značnou část příběhu. Eričin život je stejně důležitý, jako zápletka s mrtvolami v kufru. A je jedním z důvodů, proč mě tato série tolik baví.

V knize Chladnokrevně sledujeme vyšetřování dvojnásobné vraždy. V blízkosti řeky se najdou dva velké kufry, které ukrývají každý jednu mrtvolu. Žena a muž mají uřezané údy a úhledně poskládané ve velkém kufru. Eriku a její tým čeká složité vyšetřování, které se ještě zkomplikuje tím, že jedna z mrtvol má v žaludku sáčky s kokainem. Erika musí případ sdílet s drogovým oddělením, což pro ni, konfliktní průšvihářku, není snadné.

V druhé linii příběhu sledujeme mladý pár, problematického mladíka a naivní mladou dívku, která se do něj zamiluje. Síla, s jakou s ní manipuluje je strašná. Postupná degradace slušné dívky v bezcharakterní vražedkyni se zdá šílená. Nakolik je Nina skutečně zvrhlá a nakolik zamilovaná, to ukáže až čas.

Chladnokrevně je vynikající thriller, který čtenáře pohltí od prvních stránek. Krátké kapitoly ukončené v tom správném okamžiku udržují čtenáře neustále v napětí a to i přesto, že jako v předchozích dílech je nám od začátku vrah znám.

Opět mě bavilo sledovat jednání a myšlení vraha, které bylo naprosto neodhadnutelné. Nikdo dopředu netušil, co se mu zrodí v hlavě za nápad a jak zareaguje. Dokonce ani jeho nejbližší ne. Erika má tentokrát opravdu šíleného protivníka, který ohrozí dokonce i někoho z policejního týmu.

Chladnokrevně je román pro všechny milovníky krvavých příběhů a rozhodně dalším skvělým dílem do série s Erikou Fosterovou. Jediné, co mě mrzí, je Eričin život. Ta holka má takovou smůlu… doufám, že v dalším dílu už jí pan Bryndza věnuje nějakou tu dobrou duši, kterou by mohla milovat.

Hodnocení: 83%

Knihu Chladnokrevně můžete zakoupit na stránkách nakladatelství Cosmopolis.

Text a foto: Sabina Huřťáková

Napsat komentář