Recenze: Nuala Elwood – Den, kdy se to stalo

Psychologický thriller, který Vás zaujme hned od začátku a jen tak Vás nepustí, to je nová knížka od Nualy Ellwood. Pod názvem „Den, kdy se to stalo vyšla v nakladatelství Domino a zve Vás ke strhujícímu zážitku.

Název: Den, kdy se to stalo

Autor: Nuala Ellwood

Nakladatelství: Domino

Počet stran: 303

Rok: 2019

Recenze:

Maggie se probouzí v nemocnici, kam byla převezena po nehodě. V kómatu byla několik týdnů, a teď si na nic, co nehodě předcházelo, nevzpomíná. Záhy se dozvídá, že při nehodě zemřela její dcera Elspeth. Podle policie ji nechala na parkovišti zamčenou v nedobržděném autě. Auto se bohužel rozjelo a zřítilo se do vody. Druhá věc, která se stává záhadou, je zmizení manžela. Naposledy byl spatřen na pohřbu dcery.

Maggie se postupně zotavuje ze svých zranění a je propuštěna z nemocnice. Čeká ji však další překvapení. Nemá se kam vrátit. Dům, ve kterém s manželem i dcerkou bydlela, je vyklizen a bydlí v něm jiný nájemník. Maggie byla matkou v domácnosti, takže nemá ani jiné prostředky. Začlenit se zpět do života jí pomáhá sociální pracovnice a ošetřovatelka. Proč má ale Maggie stále pocit, že její dcera stále žije? Co se tehdy u potoka odehrálo? To vše se musí pokusit zjistit. Stále však ještě bojuje s podlomeným zdravím a ztrátou paměti. To, co postupně vyjde najevo, Vám vezme dech.

Recenzi píšu s týdenním odstupem, ale ještě teď se ve mně drží nadšení ze skvělého čtenářského zážitku. Knížku jsem četla jedním dechem a přečetla jsem ji velmi rychle.

Z počátku jsem sice měla pocit, že vím, kam asi příběh směřuje. Nicméně otazníků, co se mohlo přihodit a jak, bylo stále dost, aby se člověk udržel v napětí. Hrdinka působí díky svému zdravotnímu stavu dost nedůvěryhodně, a tím pádem si nemůžete být ničím jisti. Postupné odkrývání pravdy, bylo dávkováno po troškách až do úplného závěru.

Nuala Elwood je britská autorka, které u nás vyšla před rokem její prvotina Co zbylo z mojí sestry. Určitě si ji píšu na seznam knížek k přečtení.

Hodnocení: 100 %

Knihu Den, kdy se to stalo zakoupíte na stránkách nakladatelství Domino.

Napsat komentář