Recenze: Nechte mě odejít -Caitlin Spencer

Co se může stát, když čtrnáctiletá Caitlin odpoví na inzerát hledající modelky? Kam až může zajít naivita mladé dívky ve spojení s nezájmem rodičů? Pravdivý příběh Nechte mě odejít vypráví její děsivé a takřka neuvěřitelné osudy a zkušenosti.

Název knihy: Nechte mě odejít

Autor: Caitlin Spencer

Nakladatelství: Alpress

Počet stran: 167

Rok: 2018

Recenze:

Mladá čtrnáctiletá dívka Caitlin hledá brigádu, aby překlenula období, než bude opět přijata do školy. Jednoho dne odpoví na inzerát v novinách hledající modelky a od toho dne se celý její život změní. Potenciální zaměstnavatel ji oklame, nafotí její nahé fotky a pak znásilní. S fotkami v ruce ji začne vydírat a prodávat její tělo mužům. Nakonec ji předá pakistánskému gangu a začíná její cesta do pekel.

Ani Caitlin sama neví, kolikrát byla prodána dalšímu pasákovi, ale na zavolání musí být připravena být k dispozici, a to i několikrát za den. Během let musí podstoupit několik potratů, ale narodí se jí také dvě krásné holčičky. A právě ony jí dají zásadní impuls, aby se pokusila z tohoto kolotoče zneužívání uniknout, což se jí nakonec i přes nepřízeň okolností podaří a ona tak může vyprávět svůj příběh, Příběh, který má upozornit na zvěrstva, která se dějí ostatním lidem přímo před očima, ale oni jej nevidí, nebo spíše vidět nechtějí.

Kniha Nechte mě odejít se mi četla velmi obtížně. Je až neuvěřitelné, co se může dít a nikdo se tomu nepokusí zabránit. Naprosto šokující pro mě bylo zjištění, že Caitlininy rodiče tušili, co se s jejich dcerou děje, ale nepokusili se jí nijak výrazněji pomoci a z celé situace ji dostat. Stejně tak i některé státní složky. Byť věci, o který se v knize píše, jsou spíše děsivé, je nutné, aby se o nich mluvilo a lidé se pokusili těmto dívkám pomoci. Protože dívek, jako je Caitlin, které zažívají životy plné hrůz, nucené prostituce a násilí je bohužel mnoho. Jen je jednodušší o tom nemluvit a dělat, že je vše v pořádku.

Hodnocení: 75 %

Knihu Nechte mě odejít zakoupíte na stránkách nakladatelství Alpress.

Napsat komentář