Recenze: Michael Connelly – Noční směna

 

Michael Connelly přichází po úspěšné sérii s detektivem Harry Boshem s novou krimi sérií. Přečtením prvního dílu, který vyšel v nakladatelství Domino pod názvem Noční směna, se seznámíme s detektivkou Reneé Ballardovou.

Název: Noční směna

Autor: Michael Connelly

Nakladatelství: Nakladatelství Domino

Počet stran: 368

Rok: 2019

Recenze:

Detektiv Renée Ballardová byla zařazena na noční směny za trest, protože si dovolila postavit se svému nadřízenému. Svůj úděl nese statečně a svou práci dělá zodpovědně. Hlavní nevýhodou nočních směn je to, že případ převezme, zajistí důkazy, ale ráno předá případ kolegům, kteří ve vyšetřování pokračují. Nemá tedy šanci sama případ uzavřít.

My se s Renée setkáváme právě v průběhu noční směny, kdy dojde ke dvěma případům – zmlácený transvestita a střelba v nočním klubu, které Renée předat nechce. Od začátku jí její policejní instinkt napovídá, že v obou případech jde o něco víc, než se na první pohled zdá. Pouští se do pátrání na vlastní pěst přes rozkazy nadřízených a brzy se dostává na stopu zločincům. Neváhá riskovat a brzy ohrozí nejen svou kariéru, ale také svůj život…

Přiznám se, že jsem nečetla žádnou knížku s Harry Boshem. Takže s ním Renée Ballardovou srovnávat nemůžu. Ale ve srovnání s jinými mými oblíbenými vyšetřovateli jako např. Kim Stoneovou, Erikou Fosterovou nebo třeba Lincolmem Rhymem rozhodně Renée obstála. Její zapálení, tah na bránu a odvaha postavit se nepříjemnostem se mi líbila. Zároveň je Renée empatická a dovede s lidmi komunikovat tak, aby dosáhla kýženého výsledku. Doufám, že v pokračování se dozvím něco více o jejím osobním životě, protože toho tu příliš nebylo. Proč ale vyzradit vše najednou?

Knížka Noční směna mě zaujala od první stránky, i když rozjezd byl pomalejší a popisný. Já osobně oceňuji popis systematické policejní práce a logicky navazující kroky při vyšetřování a všímání si detailů. A při tom k tomu nebylo potřeba popsat stovky stránek. Neměla jsem problém se začíst, ale v druhé polovině už jsem knížku vůbec nechtěla odkládat. Děj nádherně vygradoval.

Shrnuto potrženo. Moje první setkání s tímto autorem a jeho novou hrdinkou Renée Ballardovou dopadlo nadmíru dobře. Těším se na pokračování. Snad nebudu muset čekat příliš dlouho. Milovníkům detektivního žánru rozhodně doporučuji.

Hodnocení: 95 %

Knihu Noční směna zakoupíte na stránkách nakladatelství Domino.

Napsat komentář