Recenze: Mary Higgins Clark – Přede mnou se neschováš

Osmnáctiletá Kerry je nalezena mrtvá v bazénu po párty, kterou sama organizovala.  Kdo mohl mít důvod oblíbenou středoškolačku zabít? Byl to její přítel, s nímž se na párty nepohodli? Policie jej podezřívá, ale on to popírá. Důkazy chybí, svědkové nejsou nebo jen mlčí? Někdo něco důležitého skrývá. Pravdu se dozvíte v knize Přede mnou se neschováš.

Název: Přede mnou se neschováš

Autor: Mary Higgins Clark

Nakladatelství: Alpress

Rok: 2019

Recenze:

Kerryina starší sestra Aline  nevěří, že policie obvinila pravého viníka, do pátrání se sama zapojuje. Snaží se zjistit pravdu. Pravda pro ni, ale může znamenat ohrožení i jejího života.

Kniha Přede mnou se neschováš  byla pro mě milým překvapením, protože autorku mám moc ráda. Detektivní příběh je určen především pro ženy a dívky. Tím, že se děj odehrává ve středoškolském prostředí, osloví určitě i mladší generaci čtenářek.

Příběh je napínavý od první kapitoly, autorka nic neprotahuje, takže je čtenář ihned vtažen do děje. Autorka příběh zbytečně neprotahuje hluchými místy, což já velmi oceňuji. Vyšetřování postupuje plynule a logicky.

Osudy zasažených rodin, ať již rodiny mrtvé Kerry, podezřelého chlapce nebo dalších osob, které skrývají nebezpečná tajemství, jsou v knize velmi dobře vykresleny. Autorka mě rozhodně nezklamala.

Kniha Přede mnou se nechováš se četla  jedním dechem. Kapitoly jsou krátké a napínavé. I když ke konci mi zápletka již připadala předvídatelná, stejně mi to neubralo na zážitku z příběhu.

Hodnocení: 90%

Knihu Přede mnou se neschováš koupíte na stránkách nakladatelství Alpress. 

 

 

 

Napsat komentář