Recenze: Lisa Jackson – Lži, samé lži

Jaké to je, když vidíte svou matku, jak mění vlastní dítě za kufřík s penězi? Když se vzápětí ozve výbuch, a auto, kam údajný otec s prodaným miminkem nasedl, se náhle octne v plamenech? V životě Remmi není nic, jak má být. Její matka ji opletla pavučinou lží, která ji dusí a svazuje ještě v dospělosti.

Novinka od Lisy Jackson Lži, samé lži z nakladatelství Domino se vám dostane pod kůži!

Autor: Lisa Jackson

Název: Lži, samé lži

Nakladatelství: Domino

Počet stran: 440

Rok: 2018

Recenze:

Hlavní hrdinkou je Remmi Stormová. Mladá žena, která neměla právě lehký život. Její matka prchla od rodiny ještě jako náctiletá a toužila dobýt Hollywood. Jenže se to trochu zvrtlo a ona otěhotněla. Ani jako matka malé Remmi se k rodině nevrátila. Protloukala se životem jako představitelka slavných osobností, hlavně Marilyn Monroe, a žila z ruky do úst. Když otěhotněla podruhé, bylo Remmi již patnáct. Dvojčata, která se narodila byla utajená. Didi, jak se matka dvojčat a Remmi jmenovala, odmítla zveřejnit cokoli o svém těhotenství a porodu. Měla důvod. Rozhodla se z otce dvojčat vytřískat velké prachy. On potřeboval dědice, ona mu ho mohla dát. Ale ne zadarmo.

Jenže plán Didi se pokazil a ona byla podvedena. Nejen, že ztratila jedno z dětí, ale brzy poté zmizela v temné noci i ona sama a už se nevrátila. Remmi se pokusila zachránit alespoň druhé z dvojčat.

Nyní, po dvaceti letech kdosi vydal o Didi Stormové knihu. A krátce nato byla v okně hotelu spatřena žena oblečená do kostýmu Marilyn Monroe, jak balancuje na římse. Chtěla spáchat sebevraždu? Nebo jí někdo „pomohl“? A je vůbec tato žena dávno ztracená Didi Stormová?

Knížka je rozdělena na dvě části. V první sledujeme, co se stalo před patnácti lety, kdy byla Remi ještě mladé děvče. V další pak prožíváme spolu s ní policejní vyšetřování. O případ se sice zajímá velmi schopná policistka, ale Remmi nehodlá nechat nic náhodě a sama pátrá. Bydlí totiž u stařenky, která je sice upoutána na invalidní vozík, ale je velmi činná a o událost i Remmin život se velmi zajímá.

Lži, samé lži je má první kniha od Lisy Jackson a určitě ne poslední. Četla se velmi dobře, a to od samého začátku. Ve chvílích, kdy Didi předávala své dítě a následovala divoká akce, jsem snad ani nedýchala a rozhodně jsem nevnímala své okolí.

Tahle kniha vás lapí a nepustí. I když místy byla trochu hluchá místa, kde autorka popisovala mustang, ve kterém Didi jezdila, nebo myšlenky odstřelovače schovaného v poušti, a u kterého jsem vůbec nechápala, jakou tam má roli. Po dočtení však všechna fakta zapadnou do sebe a vy se nestačíte divit.

V tomto krimirománu jsem se ani nesnažila přijít na to, kdo za tím vším stojí a kam zmizela Didi Stormová. Tedy, zpočátku jsem nad tím přemýšlela, ale pak jsem se vzdala. Lisa Jackson je na mě příliš fikaná a zápletka byla dokonale promyšlená. A přesně to se mi na takových knihách líbí!

Hodnocení: 85%

Knihu Lži, samé lži si můžete zakoupit na stránkách nakladatelství Domino

Napsat komentář