Recenze: Linda Howard – Nezvěstná

Chcete být celou noc vzhůru? Snadná pomoc – vezměte do ruky knihu NEZVĚSTNÁ od Lindy Howard s tím, že do ní jenom nakouknete.

I já jsem jenom nakoukla…..do 4 hodin do rána…

Některá knihkupectví řadí tuto knihu do románů, některá do thrillerů. Nehádejte se, všichni mají pravdu. V Nezvěstné najdete od každého trochu.

Název: Nezvěstná

Autor: Linda Howard

Nakladatelství: Alpress

Počet stran: 303

Rok vydání: 2018

Recenze:

Hlavní hrdinka Jina je převelena k jiné práci. Díky svým výsledkům při hraní pc her, k té nejlepší jednotce jako operátorka dronů. Elitní jednotku vede nepřístupný morous Levi, který má pod sebou dalších 6 chlapů a netrénované Jině to dávají všichni „sežrat“ od první chvíle.

Ale Jina vládne nejenom tvrdohlavostí, ale navíc i humorem, takže si za chvíli získá celé mužské osazenstvo včetně Leviho, který k ní navíc začne cítit i něco víc.

Po výcviku odjíždějí na misi do Sýrie, kde dojde k bombovému útoku a všichni se mylně domnívají, že Jina to „schytala“.

Levi je postaven před „Sophiinu volbu“ zda zachránit jednotku nebo Jinu….

Jina vám bude sympatická od první chvíle. Zatne zuby a dokáže se vyrovnat se vším, co jí život hází pod nohy. Navíc vše zvládá s ironickým humorem a vy ji budete obdivovat a fandit od první stránky. A Levi? To je prostě chlap snů…

Linda Howard je autorka, která mě vždy potěší. Zaškatulkovaná je do kolonky červené knihovny, nebo-li oddechové literatury, ale její knihy nejsou jenom o „já miluju, ty miluješ“. Kromě zamilované linky vnáší vždy do příběhu napětí až kriminální děj. A to je to co mě na ní tak strašně baví. Její příběhy vás prostě přikovají k židli nebo chcete-li ke gauči.

Nezvěstná čtete jedním dechem a nenechá vás ji odložit na zítřek. Jednoduchý, srozumitelný styl psaní nechá vyniknout ději knihy a vy se tak snáze ponoříte do příběhu a budete ho prožívat spolu s hlavní hrdinkou.

Od Lindy Howard jsem již četla Klid před bouří – román s dávkou nejen zamilovanosti, napětí, ale i dobrodružství z divočiny v Montaně. A bavila jsem se u ní stejně dobře jako u této.

Rozhodně musím zkusit další její knihy, protože už teď ji řadím mezi své jistoty…

Hodnocení: 90%

Text a foto: Veronika Esserová

Knihu Nezvěstná zakoupíte na stránkách nakladatelství Alpress.

Napsat komentář