Recenze: Jennifer Hilier – Sklenice srdíček

Nejnovější thriller z pera uznávané autorky Jennifer Hillier má název SKLENICE SRDÍČEK. Opravdu se jedná o napínavý thriller, který vás donutí knihu odložit až po dočtení?

Název: Sklenice srdíček

Autor: Jennifer Hillier

Nakladatelství: Baronet

Počet stran: 360

Rok vydání: 2019

Recenze:

Tři kamarádi na střední škole. Šestnáctiletá Angela Wongová jednoho dne bez stopy zmizí, její nejlepší kamarádka Georgina Shawová se změní a třetí kamarád obou dívek Kaiser Brody zůstane sám. Nic nezůstává bez následků a o čtrnáct let později se najdou ostatky těla Angely na pozemku otce její kamarádky Georginy (zkráceně Geo). Zatčení Geo a jejího dávného milence Calvina Jamese, který má nepochybně prsty ve smrti Angely, nenechá na sebe dlouho čekat. Geo dohnání vlastní minulostí očekávala už velmi dlouho, ale netušila, že ji bude zatýkat zrovna Kaiser, z kterého se zatím stal detektiv. Geo „vyfásne“ pět let na tvrdo a po propuštění z vězení se snaží na vše zapomenout a začít nový život. Ale staré rány a vzpomínky se stále vracejí a nejen ty vyfantazírované. Když se začnou dít další vraždy nejen žen, ale i malých dětí, Kaiser opět otevře minulost a Geo nezbývá nic jiného, než se podívat pravdě do očí.

„Minulost je vždycky s vámi, ať už na ni chcete vzpomínat, nebo ne, ať už jste za ni odpovědní, nebo ne. Minulost si člověk nese s sebou, protože ho proměňuje. Můžete se snažit ji pohřbít a předstírat, že se nikdy nestala, ale tak to nefunguje. Geo to ví z vlastní zkušenosti. Protože pohřbené věci se mohou vracet. A také to dělají.“

Hned na první pohled mě zaujala obálka knihy, která se opravdu velmi vydařila. Vyfocený obličej krásné dívky, která má přes ústa namalované krvavé srdce. Tato obálka vás prostě ihned trefí do oka. Bohužel se obávám, že to je asi tak to nejvíc, co mě na této knize nadchlo.

Jako žánr je u této knihy uveden thriller. No nevím, spíše bych dala označení psychologické drama. Až na jisté výjimky jsem postrádala ono pověstné napětí, vzrušení, vygradování, zkrátka to, co thriller dělá thrillerem. Celým příběhem se line jakási detektivní zápletka, která je ale nedotažená. Už jen to, že po každé najdou zahrabaná těla hned po zmizení oběti. Jak velká je pravděpodobnost, že zahrabané tělo, které není na pohled vidět, najde ihned kolemjdoucí, který jde čistě náhodou kolem?

Příběh se odehrává v přítomnosti, ale vzpomínky hlavních protagonistů vás zavedou i do minulosti, abyste plně pochopili všechny souvislosti.

Pro mě asi nejzajímavější část z celé knihy byla první třetina knihy, která byla situovaná do ženské věznice. Měla spád a poutavě vykreslené prostředí i popisy vězeňkyň byly atraktivní četbou.

Co se autorce nedá rozhodně upřít je jistá brutalita popisů vraždy. Myslím, že o sobě můžu potvrdit, že jsem celkem otrlá při čtení drastických scén, ale tady musím přiznat, že popis zavraždění Angely byl i na mě trochu moc a dokonce jsem měla tendenci knihu odložit.

Sklenice srdíček je má první kniha od této autorky a její nejznámější kniha Řezník, kterou také můžete zakoupit v nakladatelství Baronet, ještě čeká na mé přečtení. Takže jdu směle do Řezníka a uvidím, zda najdu k této autorce cestu.

Hodnocení: 80 %

Sklenici srdíček zakoupíte nejvýhodněji u nakladatelství Baronet.

 

Napsat komentář