Recenze: Erin Watt – Prohnilé království

Tihle Royalové vás rozhodně nezničí !!!

Tato silně návyková, romantická YA série končí 5. dílem PROHNILÉ KRÁLOVSTVÍ. Pod celou sérií jsou podepsáni dvě autorky Jen Frederick a Elle Kennedy píšící pod pseudonymem ERIN WATT.

Název: Prohnilé království

Autor: Erin Watt

Nakladatelství: Baronet

Počet stran: 319

Rok vydání: 2018

Recenze:

Četla jsem všechny předchozí díly této série –  Papírová princezna, Prokletý princ, Palác lží i Padlý dědic. Z 1. dílu jsem byla unešená a stále dokola se přesvědčovala o tom, že číst knihy pro -náctileté není přece taková ostuda. U 2. dílu mi to už bylo jedno, protože jsem věděla, že Royalové si mě prostě získaly.

Další pokračování už se mi tolik nelíbilo, ale charisma těchto milionářských floutků stále působilo. A poslední díl? To už jsem i zamáčkla slzu dojetí. Přeci není možné, že už to končí…?

Všechny série vás zavedou do světa, kde vládnou Royalové a bohatství i luxus jsou tu na denním pořádku. Bratři Royalové jsou jeden přitažlivější než druhý a do tohoto snového království přichází dívky, které se musely protloukat životem z té odvrácené strany tváře.

„…Royalové chodí s holkama z vysoké, s kapitánkami roztleskávaček, s bohatými dívkami, ale nechodí s tuctovýma holkama s kulatým obličejem, které žijí na spodních příčkách společenského žebříčku…“

Každý díl je svým způsobem věnován jednomu z Royalů a v tomto posledním díle vás okouzlí Easton. Tenhle kluk má v životě vše na co si vzpomene, jen jedno nemá, a to lásku Hartley Wrightové. Jejich seznámení provází spousta překážek a když už to konečně vypadá, že jim nebude v cestě nic stát, stane se autonehoda, při níž Hartley ztratí paměť. Easton je pro ni naprosto cizím člověkem a nepamatuje si ani na krutou pravdu o své rodině.

Najde nakonec Hartley svoje vzpomínky? Přijde na to co se děje v její rodině? A hlavně vzpomene si, že před autonehodou byl Easton pro ni jediné světlo na cestě ponurým životem?

Žádná z nás by se jistě nezdráhala, kdyby se ocitla v klanu Royalů a že je z čeho vybírat. Autorky je popsaly dokonale, chlapství z nich čiší z každé stránky, a i když víte, že v životě na ně nenarazíte, rádi tomu uvěříte.

Co se nedá autorkám upřít jsou závěry jejich knih. I když vás v polovině napadne, že četba dalšího dílu se obejde už bez vás, finiše mají takové tempo, že okamžitě dostanete chuť na další porci Royalů.

Nechci být skeptická, ale ačkoli všichni tvrdí, že je to poslední závěrečný díl, já tomu tak úplně nevěřím, nebo možná nechci věřit. Každopádně na konci knihy Prohnilé království je poděkování od autorek, kde slibují, že přinesou nová dobrodružství. Takže si můžeme myslet, že to budou úplně nová dobrodružství nebo také třeba pokračování??? Já bych se tomu určitě nebránila… 😉

Hodnocení: 80 %

Knihu Prohnilé království koupíte na stránkách nakladatelství Baronet.

Text: Veronika Esserová

Napsat komentář