Recenze: Erin Watt – Jediná maličkost

Jediná maličkost je krásný příběh plný emocí, příjemnou oddechovkou, a stejně tak příběhem k zamyšlení. Její obsah potěší i motivuje. A navíc má úžasnou obálku!

Název: Jediná maličkost

Autor: Erin Watt

Nakladatel: Baronet

Počet stran: 295

Recenze

Beth je mladá dívka a má 17 let. Říkají jí i Lizzie, ale nemá to ráda. Bethin život se po smrti sestry Rachel zásadně změnil. Rachel zemřela před třemi lety, ale rodina se z toho stále nevzpamatovala. Rodiče Beth hlídají na každém kroku, protože jsou přesvědčeni, že takto svou dceru ochrání.

Zacházejí ovšem do krajností a při každém neuposlechnutí Beth jsou pak ještě přísnější a Beth má pocit, že už je to neúnosné. Seberou jí mobil, auto. Jednoho dne tajně vyráží na párty a potká tam kluka jménem Chase. Později zjistí, že chodí na stejnou školu jako ona. Je tu ovšem jedno hrůzné tajemství, které souvisí také s její sestrou Rachel. Beth by měla Chase nenávidět, ale její city jsou jiné. Jak se s tím Beth vyrovná?

Jediná maličkost je krásný příběh, jež se mi líbil a četl se velmi dobře. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Pro některé čtenáře bude příběhem plným emocí, pro jiné to bude oddechovka. V knize jsou i zajímavé myšlenky, které je fajn si občas připomenout. Mně se kniha dostala do rukou v pravý čas. Časem se k tomuto příběhu vrátím. Doporučuji především mladším čtenářkám, ale přečíst si ji mohou všichni. Každá čtenářka se může v příběhu najít. Docela by mě zajímalo, jak by osud Beth pokračoval dál.

Každý den si najděte jedinou maličkost, za kterou můžete být vděčni.

Pod jménem Erin Watt se skrývají dvě zkušené spisovatelky a kamarádky – Jen Frederick Elle Kennedy. Jediná  maličkost je první kniha, kterou jsem od Erin Watt četla. Už nějakou dobu mám doma z knihovny půjčenou knihu Něco skutečného. Budu číst brzo.

Hodnocení: 100%

Knihu Jediná maličkost můžete zakoupit na stránkách nakladatelství Baronet.

Text a foto: Martina Zrubcová

Napsat komentář