Právem moje – napínavý thriller z právnického prostředí

Všichni máme svá temná zákoutí a někdo pravděpodobně zná ta tvá líp než kdokoli jiný…J. L. Butler je pseudonym mezinárodně proslulé britské spisovatelky Tasminy Perry, jejíž romány byly vydány i u nás. PRÁVEM MOJE je autorčin první thriller a u nás ho vydalo nakladatelství Metafora.

Název: Právem moje

Autor: J. L. Butler

Nakladatelství: Metafora

Počet stran: 400

Rok vydání: 2018

Recenze:

Úspěšná právnička Francine Dayová, se chce ve své kariéře posunout zase o kousek dál a její další metou je dostat se mezi britskou právnickou elitu do Královské rady. K tomu potřebuje jeden velký rozvodový případ, který by ji zviditelnil. A tak jí do cesty vstupuje milionář Martin Joye, který se rozvádí se svou ženou Donnou. Ani jeden z nich netuší, jak je to k sobě bude vzájemně přitahovat.

Milostná aféra je na světě a Fran začíná ztrácet půdu pod nohama. Vzrušující milostný vztah ji natolik pohltí, že se to začne podepisovat na její kariéře a k tomu se přidávají pochybnosti o Martinovi. Některé informace, které jí sdělil, navzájem nesedí a vše vygraduje zmizením Donny.

Komu má Fran věřit? Pomůže jí její kolega Tom Briscoe, který s ní zatím jenom soutěžil o vstup do Královské rady nebo se na ní také vykašle? A není náhodou i ona tou podezřelou? Právě Fran je zřejmě poslední osobou, která manželku svého milence viděla naposledy.

Spolu s Fran budete  rozplétat spletitý labyrint podvodů, lží a tajemství. Hlavní hrdinka je inteligentní, mladá dáma, která statečně bojuje nejen se svou nemocí, ale i se svým životem. Hned od začátku vám bude sympatická a neopustí tuto charakteristiku až do konce.

Ukázka:

„Dlouho jsem věřila, že se naše životní cesty řídí volbami, které činíme, ne osudem. A v této chvíli mne napadlo, zda jsem se nemohla na svých křižovatkách rozhodnout lépe. Kdybych si vybrala Toma Briscoea, pravděpodobně bych teď, v neděli v podvečer, nestála před policejní stanicí a nečekala, že mě zavřou v souvislosti se zmizením manželky mého milence.“

 

Celý thriller Právem moje se stále motá kolem soudního londýnského dvora a advokátních komor. Na můj vkus toho někdy bylo až příliš. Zbytečně natahované nejen popisy, ale i dialogy, které na třech stranách stále dokola rozvíjely jednu hypotézu.

Autorka se snaží tuto právnickou linku odlehčit romantikou, ale nejsem si jistá, zda se jí to úplně podařilo. Ve vztahu Martina a Fran to není žádné velké jiskření, protože tady se s tím autorka rozhodně nepáře a jde rovnou na „věc“. Takhle nějak si představuji romantiku v knize Padesát odstínů šedi, kterou se mi nadvakrát nepodařilo dočíst. Pokud tedy máte rádi přímou cestu a žádné dlouhé „okecávání“, tady se určitě zahojíte ;-).

Thriller Právem moje není až tak úplně mrazivý, jak by se mohlo zdát. Spíš jen tak lehce plyne a pomalu vás vtahuje do příběhu. A ačkoli se může zdát, že spisovatelka už vás ničím nepřekvapí, protože hned od začátku je jasné, kdo je „zloduchem“, nenechte se zmást jako já. Všechno je jinak. A konec má už velké gradující finále, jak se na thriller patří.

Na to, že je to první thriller této autorky v její spisovatelské éře, to není zase až tak špatné. A jsem zvědavá, zda napíše něco dalšího v tomto žánru nebo se vrátí zpátky ke svým osvědčeným románům.

Hodnocení: 70 %

Knihu Právem moje zakoupíte na stránkách nakladatelství Metafora.

 

Napsat komentář