Odhalte 25 tajemství našeho hlavního města s knížkou Davida Černého

 

Vydejte se na imaginární procházku po naší krásné a magické Praze a prostřednictvím stránek nové knihy z nakladatelství Grada poznejte rovných 25 tajemství Prahy. Autor knihy David Černý je pražský rodák, pochází ze staré pekařské rodiny. V současné době vede projekt „Miluju Prahu“. Je tedy průvodcem povolaným.

Název: 25 tajemství Prahy

Autor: David Černý

Nakladatelství: Grada

Počet stran: 120

Rok: 2018

Recenze:

Kniha 25 tajemství Prahy odkrývá opravdu 25 různých míst v Praze, s nimi spojených příběhů a vzpomínek, dnes již třeba trochu pozapomenutých přesto stále čitelných. Stačí se jen správně dívat a naslouchat a také pozorně číst stránky předkládané knížky.

Prostřednictvím jednotlivých kapitol se pohybujeme nejen v historickém centru Prahy na Starém Městě, Malé Straně, Novém Městě a Hradčanech, ale např. i ve Vršovicích, Modřanech nebo Smíchově. Dozvíte se, co všechno se dá vyčíst z pražského orloje na Staroměstském náměstí a také to že svůj orloj měla v 18. století i Novoměstská radnice. Poznáte pražské mysterium aneb co se v Praze děje, když nastane letní slunovrat. Rozluštíte numerologii Karlova mostu. Zjistíte, jak se do Národního divadla dostanete po vodě, což může být jistě nevšedním zážitkem. A věděli jste například, že prvorepubliková omladina mohla v Praze navštívit ohromný zábavní park plný atrakcí podobných těm ve vídeňském Prátru? A to rozhodně není všechno.

Knížka je plná krásných fotografií, díky nimž je vyprávění působivější.

Ráda chodím na procházky po Praze, kde posledních dvacet let žiju. A přitom stále poznávám nová zákoutí a nová místa. Tahle knížka mě nadchla mimo jiné i proto, že se zde píše o místech, která jsem už mnohokrát navštívila, ale přesto jsem je vlastně neznala. Moc se těším, až se na místa, o kterých jsem četla, vypravím a podívám se na ně novýma očima.

Za mě tedy mohu knížku 25 tajemství Prahy jenom doporučit. Líbit se bude všem, kdo rádi čtou o tajemných věcech, kdo chce lépe poznat Prahu i těm, kdo se chce podívat na hezké fotografie.

Hodnocení 95 %

Knížku 25 tajemství Prahy zakoupíte na e-shopu Grada.

Napsat komentář