Obrázkové čtení: Pejsek Tom a jak to začalo

Tomík je štěně. Až dosud si žil dobrodružný život v hájovně, kde se narodil. Záhy se objeví noví zájemci a zbývá už je Tom. Není vyhnutí, čeká ho cesta do nového domova. Pejsek Tom a jako to začalo je milá knížka určená především čerstvým čtenářům. Text je jednoduchý, písmenka velká, a navíc je doplňují zábavné obrázky. Ve skutečnosti však kniha zabaví i mnohem mladší – i starší ročníky!

Název: Pejsek Tom a jak to začalo

Autor: Petr Šulc

Ilustrace: Vendula Hegerová

Nakladatelství: Pierot

Počet stran: 40

 

Recenze:

nakladatelství Pierot již máme jedno „obrázkové čtení“ – Zakouzlenou školu. A protože to dceru (3 roky) opravdu velmi bavilo, neváhala jsem ani chvilinku, když mi byl nabídnut Pejsek Tom. I když si dcera zatím nečte sama, ráda poslouchá, když jí čtu já. A co si budeme povídat – obrázky, které v textu nahrazují některá slova ji motivují k tomu, aby kromě mého vyprávění sledovala i můj prst a sama říkala, co na obrázku vidí. Pravda, občas se stane, že v obrázku vidí něco jiného, nebo si nedokáže dosadit slovo v tom správném kontextu. Např. les zamění za strom, hájovnu za domeček, hajného za dědka a podobně. Ale ve finále je její pozornost mnohem vyšší než u některých jiných knížek, a hlavně nás to obě moc baví.

Knížka Pejsek Tom a jak to začalo vypráví příběh malého štěňátka narozeného v hájovně, jak se dostalo do nové rodiny. Moc se mu tam nechtělo, a hlavně Tomík nechápal – proč. Petr Šulc se vcítil do role pejska Toma velmi citlivě a opravdu dokázal dětem přiblížit, jak se asi cítí takové štěňátko, když ho odváží pryč od maminky a neví, co ho čeká.

Musím upozornit, že v knížce se objevuje i plno humorných scén, takže se budete vy i vaše děti smát. Např. když se Tomík přitulí místo maminky ke smetáku, když běduje nad nevábně vonícími nohami kluka Ondry, nebo když udělá pořádný chaos ve zverimexu.

Pejsek Tom a jak to začalo je krásná a velmi zábavná knížka pro malé čtenáře (první, druhá třída), ale i pro ty menší, pokud budou knížku „číst“ s rodiči. A v neposlední řadě ji ocení i rodiče samotní. Obrázkové čtení je prostě zábavné.

Hodnocení: 98%

Knížku Pejsek Tom a jak to začalo koupíte na stránkách nakladatelství Pierot.

Napsat komentář