Recenze: Kaira Rouda – Nejúžasnější den

Byl to opravdu ten NEJÚŽASNĚJŠÍ DEN jaký si oba manželé představovali? Nebo to byl temný den plný šokujících zvratů? To zjistíte, když si přečtete novou knihu spisovatelky KAIRY ROUDY z nakladatelství Omega.

Autor: Kaira Rouda

Nakladatelství: Omega

Počet stran: 384

Rok vydání: 2018

Recenze:

Manželé Paul a Mia mají dva krásné syny a život, který by jim mohly všichni závidět.

Ale ne vše je tak dokonalé jak by se na první pohled mohlo zdát. Všichni mají svá tajemství a Paul jich má o něco více. Slíbí své ženě báječný víkend ve dvou s tím, že to bude ten nejúžasnější den v jejich životě. Nebo, že by měl Paul úplně jiné plány? Přijde Mia na jeho promyšlený plán? Odpovědi najdete v psychologickém thrilleru Nejúžasnější den.

Autorka rozehrála velmi zajímavou hru a vy se brzy stanete její součástí. Ale nebude to úplně zadarmo. Tato kniha se rozhodně nedá číst ve vlaku nebo s vřískajícími dětmi za zády. Často se mi během čtení stávalo, že mi myšlenky utíkaly jinam ( hlavně v první polovině knihy) a těžko se mně dostávalo zpátky do příběhu. Ale pokud všechny rušivé elementy kolem vás vytěsníte, ponoření do děje je pak opravdový zážitek.

Celá kniha je napsána z pohledu Paula a spisovatelce se bravurně podařilo z něj postupně odlupovat jednotlivé vrstvy jeho charakteru, od spořádaného milujícího manžela až po manipulujícího diktátora. Jak je vám na začátku knihy sympatický, tak by jste ho na konci zabily.

Kniha by se mi asi daleko více líbila, pokud by ji autorka smrskla na polovinu. Zbytečně zdlouhavé myšlenkové procesy odehrávající se v Paulově hlavě byly někdy opravdu velmi dlouhé a nezáživné, chvílemi hraničící až s dětinskostí.

S označením mrazivý thriller bych asi taky úplně nesouhlasila, ale jako psychologický román mně to bavilo.

Hlavně poslední třetina knihy vás žene neúprosně ke konci, který zůstává tak trochu otevřený a z doslovu autorky vyplývá, že se zřejmě budeme moct těšit i na další pokračování.

A pokud nějaké další pokračování bude asi do něj půjdu znova, protože Paul je opravdu psychopat a nikdy nevíte co vymyslí…..

Hodnocení: 70 %

Knihu Nejúžasnější den zakoupíte na stránkách Knihy Dobrovský.

Napsat komentář