Nechtěné děti z Magdaleniných prádelen – Román, který vás dostane

Strhující příběh z Magdaleniných prádelen ožívá v románu Nechtěné autorky Emily Gunnis.

Název: Nechtěné

Autor: Emily Gunnis

Nakladatelství: Metafora

Rok: 2018

Recenze:

Mladičká, těhotná dívka Ivy je v zimě roku 1956 poslána svým otčímem a matkou do Domova svaté Markéty v domnění, že se jedná o útočiště svobodných matek provozované řádovými sestrami, aby zde porodila. Její dcerka je hned po narození předána k adopci. Ivy však Domov nikdy neopustí.

O šedesát let později narazí novinářka Sam na svazek dopisů, v nichž Ivy mimo jiné popisuje život v Domově. A na povrch vyplouvají strašlivá tajemství. A všichni, kdo v Domově pracovali, si přejí, aby pravda nikdy nevyšla najevo.

Kniha Nechtěné ve mně vyvolala širokou škálu emocí od smutku přes soucit až po vztek nad krutostí, s jakou se nejen jeptišky k dívkám chovaly. Nad šílenou nespravedlností a bezmocí, které musely dívky snášet.

Příběh je napsán velice poutavě a emotivně. Přečetla jsem jej jedním dechem. Autorce se zde podařilo dokonale skloubit současný život hlavních hrdinů s jejich minulostí. Nezavádí čtenáře do žádných slepých uliček ani hluchých míst. Děj plyne velmi svižně a knížka se těžko odkládá.

Naprosto neuvěřitelná zápletka tohoto příběhu je založena na historické skutečnosti Magdaleniných prádelen. Je opravdu bolestné si uvědomit, že toto se opravdu ještě nedávno dělo.

Hodnocení: 100%

Knihu Nechtěné zakoupíte na stránkách nakladatelství Metafora.

 

Napsat komentář