Navštivte s Pavlem Renčínem Klub vrahů s více než temnou atmosférou

Bojíte se při čtení rádi? Milujete, když se ocitáte v kůži hlavního hrdiny a prožíváte s ním chvíle, při kterých tuhne krev v žilách? Potom by ve vaší knihovně neměl chybět počin českého spisovatele Pavla Renčína, nesoucí název Klub vrahů. Ponořte se do jeho temné atmosféry a nechte se unášet horskou dráhou nezapomenutelných a překvapivých momentů.

Název: Klub vrahů

Autor: Pavel Renčín

Nakladatelství: Argo

Počet stran: 299

Rok vydání: 2018

Recenze:

Adam Svoboda je pro své okolí zvláštním pavoukem. Pracuje v navolávací společnosti Fajntel jako operátor a v odpoledních hodinách tráví čas jako brigádník v knihkupectví. Bydlí sám v malém bytě a kromě postele a jedné nezbytné šatní skříně mu dělají společnost pouze regály, plné jeho drahocenných knih. Nemá přátele a po smrti rodičů je jeho jediným příbuzným sestra Táňa s rodinou.

Vše se ale změní, když jednoho dne potká v metru krásnou Dianu. Dívku, která mu zamotá nejen hlavu, ale především celý život. Ze stereotypně plynoucích dní se najednou stává divoká jízda. Napětí, adrenalin a nebezpečí jsou teď hlavní náplní Adamova bytí.

Dívka jeho srdce jej seznamuje s tzv. Klubem, jehož je sama členkou. Vysvětluje mu, že jde o anonymní společenství lidí, kteří na objednávku dávají za vyučenou hříšníkům. Takovým, na které je i ruka zákona krátká. Rozbíjení aut, sprejování fasád atd. Představivosti se meze nekladou. Zabití je však TABU.

Jeden z členů klubu však pravidlo NEZABIJEŠ nerespektuje. Diana s Adamem se tedy vydávají po jeho stopách a snaží se rozkrýt jeho tajemství.

Klub vrahů je thriller. Je mrazivý a je nepředvídatelný. Poslední slovo na stránce vás nutí ji vždy otočit a číst dál. Autorův smysl pro dokonalé vykreslení atmosféry je jedním z atributů, které pro mě tuto knihu dělají atraktivní, a znalost a orientace v hlavním městě, ve kterém se celý příběh odehrává, zážitek z četby ještě umocňuje.

První polovina knihy mi přišla poněkud pomalejší. Stále jsem přemýšlela nad tím, co na ní vlastně všechny tak přitahuje a přijde jim tak děsivé. Po zhruba 120 stranách vše nabralo obrátky a já byla vtažena do příběhu, který byl plný nebezpečí a děsivých chvil.

Nechte se také pohltit atmosférou i nečekanými zvraty a staňte se díky Pavlovi Renčínovi alespoň na pár chvil členy Klubu vrahů. Stojí to za to!

Hodnocení:

Knihu Klub vrahů můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu stránkách e-shopu BookTook.

Napsat komentář