Minirecenze: Zdeněk Hanka – Ticho nemá ozvěnu

Jill právě končí střední školu, její rodiče si přejí, aby se stala lékařkou nebo právničkou. Ale Jill zbožňuje hudbu, má pro ni vlohy a chtěla by se jí věnovat i profesně. S mladou rockovou kapelou, dosáhnou drobné úspěchy, ale to rodičům nestačí. Proto Jill tajně hledá školu, v níž získá titul v oboru, který ji baví. Podá si přihlášku, ale rodičům to plánuje oznámit, až bude na školu přijata. Bohužel k tomu už nedojde, Jill je unesena a rodiče, kamarádi ani policie nemají žádnou stopu po možném pachateli.

Kniha Ticho nemá ozvěnu má spád od první stránky a žádná hluchá místa. Příběh je přehledný a ubírá se stále jedním směrem, bez zbytečných odboček, které by čtenáře schválně odváděly jinam.

Moc se mi líbilo, jakou formou je knížka napsaná. Střídání kapitol vykreslujících, čím si Jill momentálně prochází, s kapitolami, ve kterých se postupně dozvídáme, jak se Jill do této situace dostala, udržuje čtenáře v neustálém napětí a nutí jej číst stránku za stránkou.

Jedinou výhradu mám k některým dialogům, působí trochu strojeně a nepřirozeně, kdyby byly stejné věty vyjádřeny jinými slovy, dodalo by to příběhu na přesvědčivosti. Přesto jsem se nad to dokázala povznést a příběh jsem si skvěle užívala.

Forma únosu je zpracovaná originálně, věrohodně a působivě, v některých místech vyvolávala úzkost a strach.

Kniha Ticho nemá ozvěnu mě velmi příjemně překvapila, autor dokáže čtenáře napínat až do poslední stránky.

Hodnocení: 90%.

Knihu Ticho nemá ozvěnu koupíte na stránkách nakladatelství Alpress.

Text: Dana Goliášová

Napsat komentář