Adriana Macháčová – Poslední polibek

Romanticky laděná obálka knížky Poslední polibek od slovenské autorky Adriany Macháčové trochu klame svým vzhledem. Protože romantiky se tedy nedočkáte. Naopak se zde podíváte na soužití muže a ženy z té horší stránky. Knížka vyšla v Nakladatelství Fortuna Libri.

Název: Poslední polibek

Autor: Adriana Macháčová

Nakladatelství: Fortuna Libri

Rok: 2019

Recenze:

Henrieta je doma se svými třemi malými synky. Žije s manželem ve šťastném manželství až do chvíle, kdy přijde na jeho nevěru. V tom okamžiku se jí svět hroutí a ona se rozhodne jednat. Pro záchranu svého rodinného štěstí je zoufalá žena schopná udělat prakticky cokoliv.

Pak je tu její sousedka kamarádka Aneta, která žije v manželství s pedantským manželem. Stojí před rozhodnutím, zda bude dále snášet manželovo tyranizování nebo zda by ho měla opustit. Henrieta se jí svěří se svými činy a Aneta neví, jak s nabytými informacemi naložit. Cítí, že krýt zločin, i když ve jménu přátelství, nedokáže…

Do děje vstupuje policista Fedor Durnsteiner, který vyšetřuje zdánlivou sebevraždu mladé Any. Má podezření, že si mladá žena na život sama nesáhla. Zároveň však řeší vlastní nevydařený vztah a užírá se svým zkrachovalým životem.

Jak se rozmotají vztahové kličky a zda bude objasněna Anina sebevražda, Vám samozřejmě neprozradím. Co Vám však můžu naznačit je, že Poslední polibek je čtení napínavé. Zatahuje nás do hlubin partnerského soužití a do situací, které probouzí i horší stránku naší osobnosti.  Do poslední chvíle není úplně jasné, jak to s Henrietou dopadne.

Přiznám se, že při čtení knížky Poslední polibek jsem se trochu zmítala mezi nadšením a rozčarováním. Situace, která je zde popisována, asi není úplně neuvěřitelná. Přesto jsem bojovala s tím, jak jednotlivé postavy jednají a jak přijímají důsledky svých činů. Veskrze všechny mi byly nesympatické. Přesto bych nechtěla, aby mé hodnocení vyznělo negativně. Knížka mě udržela v napětí do samotného závěru. Autorka je dobrá vypravěčka a charakter postav také podala velmi dobře. Ráda bych si přečetla ještě něco dalšího od Adriany Macháčové.

Hodnocení: 80 %

Knihu Poslední polibek koupíte za zvýhodněnou cenu v e-shopu BookTook.

Text: Jana Hlinecká

 

Napsat komentář