Minirecenze: Luca Di Fulvio – Dítě, které v noci našlo slunce

Historický román z pera bravurního vypravěče Luca Di Fulvio Dítě, které v noci našlo slunce, mě naprosto pohltil a uchvátil, tak jako předešlý román, který jsem od něj četla, Dívka, která se dotkla nebe. Hrdinou je malý chlapec Marcus, princ ze Saxie, jehož rodina je brutálně vyvražděna a sídlo vypáleno. Marcus unikne smrti jen náhodou. Z hořících trosek ho vytáhne Eloisa, mladá dívenka, se kterou se rozdělil o paštiku. Dovleče ho do domku, kde žije se svou matkou, porodní bábou Agnet. Ta se chlapce ujme a postará se, aby se z prince Marcuse proměnil v obyčejného rolníka Mikaela. Sice přijde o život v přepychu, ale zachrání mu život. Na Marcuse – Mikaela však čeká mnohem zajímavější osud, než je pole, bída a hlad…

Fulvio je opravdu vynikající vypravěč, takže i velmi obsáhlý román se čte téměř sám. Navíc tohle je skoro taková pohádka pro dospělé, kde nevíme, zda dobro zvítězí nad zlem, nebo mu podlehne. Postavy jsou naprosto perfektně vylíčeny, zdají se uvěřitelné, reálné a to i přes to, že víme, že se jedná o fiktivní příběh.
Prostředím a dobou, ve kterém se příběh odehrává (na konci dokonce na koncilu v Kostnici, kde se Mikael setká s Janem Husem), mi příběh hodně připomínal první díl série od Iny Lorentz, Kočovná nevěstka. A jelikož právě Kočovná nevěstka a její pokračování jsou mé nejoblíbenější historické romány, tuto knihu jsem si užila se vším všudy. Konečně po dlouhé době něco, co mě opravdu bavilo, chytilo za srdce a do čeho jsem se naprosto ponořila. Takových románů je velmi málo a já si ho o to víc vážím.
Dítě, které v noci našlo slunce doporučuji rozhodně všem, kteří milují historické romány a velkoromány. 
Hodnocení: 98%

0 odpovědí na “Minirecenze: Luca Di Fulvio – Dítě, které v noci našlo slunce”

Napsat komentář