Komiks: Zaklínač – Z masa a ohně

Rytíř Geralt, známý jako Zaklínač, mi byl až doposud znám pouze jako postava známých románů Andrzeje Sapkowskiho. Sice jsem jeho knihy nečetla, ale slyším na něj ohlasy stále a stále. A to velmi pozitivní ohlasy. A tak už jsem se pěkně dlouho chystala, že si ho vyzkouším. Jenže není čas… A pak jsem zjistila, že o Zaklínači vychází i komiksy… Asi je vám jasné, že jsem to hned musela mít. Do rukou se mi dostala novinka: Zaklínač – Z masa a ohně. Jak se mi líbila?

Název: Zaklínač: Z masa a ohně

Scénář: Aleksandra Motyková

Kresba: Marianna Strychowská

Nakladatelství: CREW

Rok: 2019

 

Recenze:

Geralt z Rivie je charizmatický rytířsky vyhlížející muž, který dokáže skvěle bojovat s mágy, čaroději a všemožnými příšerami, ať už mají jednu hlavu, nebo deset. Je samozřejmě i hlavním hrdinou tohoto dílu legendárního Zaklínače. Je požádán jedním jeho známým, aby zjistil, kdo navštěvuje po nocích jeho dceru a zcela ji mění. Geralt se tedy schová v dívčině pokoji a zjistí, že ji v kouzelné létající truhle navštěvuje další z jeho známých, Marigold. Dojde k chaosu, při kterém jsou oba v truhle přeneseni do neznámé, ale hodně nebezpečné země. Místní panovník má prý na Geralta zálusk. Připravil ho o jeho schopného mága. Netuší však, že obávaný a nenáviděný Geralt stojí přímo před ním. Zaklínač svou totožnost tají a spojí se s místní čarodějkou, aby odhalil, co se děje na tomto dvoře nekalého. Situace je samozřejmě nebezpečná a jde o nejeden život.

Musím se přiznat, že Zaklínač – Geralt z Rivie – je mi velmi sympatický a v kresbách Marianny Strychowské se mi opravdu hodně líbil. Ztvárnění mi připomínalo klasické komiksy, jaké jsem četla dříve, ještě jako puberťák. A svět příšer mi zase připomněl tajemný svět plný nemrtvých a čarodějných potvor lovce duchů Johna Sinclaira. Toho jsem svého času doslova hltala.

Líbilo se mi, že kresby jsou velmi propracované a při tom nejsou přeumělkované. I obrázky bez textu jsou dobře pochopitelné a není potřeba slov. A to i když je příběh hodně složitý a pořád se v něm něco děje.

Vzhledem k rozmanitosti zvratů v ději jsem se ani chvilku nenudila. Příběh mě chytil od samého začátku a líbila se mi atmosféra, nápad i přítomnost mnoha magických bytostí. Fantasy knihy čtu pouze výjimečně, když na ně mám chuť. V komiksech mi ale toho téma maximálně vyhovuje. Protože mám ráda historické knihy, nejvíce mi sedí i komiksy s nádechem historie. A to Zaklínač splnil. I když se jedná o fantasy s prvky sci-fi, jeho atmosféra mi připomíná krále Artuše a rytíře kulatého stolu.

Rozhodně to nebyl můj poslední Zaklínač. Nevím, zda se pustím do knižní série, ale jako komiks u mě rozhodně vede na plné čáře. Je skvělý!

Hodnocení: 97%

Komiks Zaklínač: Z masa a ohně zakoupíte na stránkách nakladatelství CREW.

2 komentáře: „Komiks: Zaklínač – Z masa a ohně

  1. Já jsem asi hrozný hnidopich, ale chtěla bych trochu lepší vizuál. Na druhou stranu když se do nějakého komiksu začtu, tak se mi postupně začne celý líbit více a někdy pak úplně zapomenu, že se mi na začátku kresba moc nelíbila. Takže to asi zkusím.

Napsat komentář