Komiks – Recenze: Alisik 2/Zima

Zatímco při čtení komiksu 1602 jsem si připadala jako úplný nováček, u Alisik jsem věděla, co očekávat. I přesto mě překvapila a zcela okouzlila nádhernými ilustracemi i příběhem, který je sice trochu povrchní, ale dokáže pohltit. Alisik – Zima je druhý díl komiksové tetralogie o jedné mladé holce, jejíž život skončil dřív, než si ho stihla užít.

Název: Alisik- Zima

Autoři: Hubertus Rufledt a Helge Vogt

Nakladatelství: CREW

Rok: 2018

Recenze:

Alisik je dívka, která zahynula až příliš mladá při autonehodě, kterou nejspíš způsobil její otec. Je pohřbena na malém zrušeném hřbitůvku s vyhořelým kostelíkem, který je určen k demolici. U hřbitůvku už stojí bagry, které mají začít každým dnem vykopávat hroby. Jediné, co je zatím drží od této práce dál, je krutá zima a zmrzlá hlína. Alisik a její mrtví kamarádi se snaží této katastrofě zabránit.

V tomto díle poznáváme nejen minulost Alisik, ale i příběhy některých jejích přátel. Dozvíme se, co se kdysi stalo v cirkusu i jak vyhořel místní kostelík. Alisik si z chvíle své smrti moc nepamatuje, a tak ani netuší, kdo byl její otec a kde by ho našla. Kromě mrtvých kamarádů jí dělá společnost živý kluk Ruben, kterého kdysi srazili z kola a on si dosud nese následky. Touží vypátrat, co se stalo a kdo to udělal. Alisik mu stojí po boku a v pátrání mu pomáhá.

Tento komiks střídá klasická okénka s bublinami, ve kterých je přímá řeč hrdinů, a části psané běžným textem. Každá kapitola tak má úvod a závěr a nechybí ani verše nebo myšlenky Alisik.

Co mě na tomto komiksu ale dostalo úplně nejvíc, byly naprosto mystické ilustrace. Některé byly tak krásné, že bych si je klidně pověsila na zeď jako zarámované obrázky. Asi nemusím zdůrazňovat, že nejvíc mě na komiksu Alisik lákalo prostředí hřbitova, protože ty já mám prostě ráda a ráda o nich čtu i prohlížím fotky.

Alisik mě příjemně překvapila i příběhem, který sice cílí už věkem hlavní hrdinky na mladší čtenáře, líbil se ale i mně. Nádherné ilustrace pak byly zlatým hřebem a rozhodně stojí za to, abych si kvůli nim a příběhu pořídila i ostatní díly této série.

Asi jste již pochopili, že se mi dostala do ruky jako první Zima, což je ale až druhý díl Alisik. Chybí mi tedy Podzim, který již vyšel a rozhodně si ho dokoupím. A také následující dva díly, které teprve vyjdou (Alisik-Jaro bude na knižních pultech v nejbližších dnech.)

Pokud hledáte komiks pro mladé slečny, se zajímavou, napínavou a dobrodružnou zápletkou, nebo chcete udělat radost sami sobě, Alisik je rozhodně výborná volba. Pro mě je to další skvost v mé knihovně, a to nejen díky grafickému zpracování.

Hodnocení: 95%

Komiks Alisik-Zima koupíte na stránkách nakladatelství CREW, kterému tímto děkuji za recenzní výtisk.

Napsat komentář