Unboxing č. 13/2017

Ahoj, zdravím všechny milovníky knih!
Uplynulo zase několik dní a mně dorazily dva nové balíčky. Na oba jsem se doslova třásla. Na ten první z důvodu, že mě kniha naprosto zasáhla překrásnou obálkou a tak jsem se moc těšila, až se do ní začtu. (A čtu ji právě teď a doslova ji hltám. Je výborná!) 🙂
A na druhý balíček proto, že obsahoval knížku, o kterou jsem poprosila paní v nakladatelství Metafora dodatečně. Jako recenzák ji totiž posílala už dříve, na konci roku 2016. Mně se knížka dostala do rukou teprve teď díky knihovně, ale musela jsem ji bohužel rychle vrátit a tak jsem toužila po vlastní…

První balíček z nakladatelství Omega ukrýval onu nádherně graficky zpracovanou knihu s naprosto kouzelnou obálkou. Jedná se o knihu Dcera čarodějnice od autorky Pauly Brackston. Je to něco mezi románem ze současnosti, historickým románem a nechybí ani prvky fantasy. Hodně zajímavý počin, o kterém se více dozvíte brzy v recenzi. 🙂

Paula Brackston – Dcera čarodějnice
Anotace:
Na jaře roku 1628 nalezne mladá Bess Hawksmith bezvládné tělo své matky viset ze stromu. Ví, že pouze jeden člověk ji může uchránit před stejným osudem – Gideon Masters, Warlock. Ví také, že jeho pomoc nebude zadarmo. 
V současnosti si Elizabeth v Anglii žije celkem spokojeně. Strávila staletí o samotě, hodně cestovala, přežila epidemie, války i smutek ze své nesmrtelností. Její osamělost náhle skončí, když se spřátelí s dospívající dívkou jménem Tegan. Ačkoli je to proti všem jejím zásadám, Elizabeth otevře své srdce Tegan a začíná ji trénovat na čarodějnici. 

Ale Gideon nespí a před ničím se nezastaví. Za svou pomoc si nárokuje Elizabethinu duši. A Bess nyní musí bojovat za záchranu sebe sama – a navíc, musí chránit dívku, kterou miluje jako svou dceru.

A konečně onen dodatečně poslaný balíček, recenzní výtisk knihy Pařížský polibek. Nádherný historický román z konce 19. století vypráví o životech, umění a lásce několika pařížských umělců a to očima ženy, která se jako sochařka a přítelkyně zaplete s mistrem Augustem Rodinem a jeho milenkou.
Paní z Metafory musím moc moc poděkovat, že pro mě ještě jeden recenzáček vyšťourala, protože než jsem knížku vrátila do knihovny, tak jsem ji sice v rychlosti dočetla, ale konec jsem musela přeskakovat a nevychutnala si ho, takže teď si to mohu konečně užít se vším všudy. A tahle knížka rozhodně nebude čtená jen jednou!

Maggie Richtie – Pařížský polibek
Anotace:
Bohémská Paříž konce 19. století… Jessie, toužící stát se sochařkou, dostala příležitost učit se od samotného Augusta Rodina! Otevřel se jí tím nový, podivný i vzrušující svět, a především neuvěřitelná příležitost, v té době naprosto nevídaná.
Záhy poznala novou přítelkyni Camille Claudellovou, která s ní studuje v mistrově ateliéru. Spolu se vášnivě vrhly do zkoumání pařížského polosvěta. Průvodci jim byli nekonvenční umělci jako Toulouse-Lautrec, malířka a modelka Suzanne Valadon, lesbická malířka Rosa Bonheurová či Camillin bratr, básník a dramatik Paul Claudel.

Jessie se stává svědkem vzestupu a pádu skvělé Camille. Ta se během let etablovala jako vynikající sochařka, jejíž dílo se objevilo i na pařížském Salonu. Rozhodně se nevyhřívala na slunci odraženém od Rodina, propadla však zoufalé lásce ke svému učiteli. Jessie sama byla rozpolcena mezi povinností ke svému anglickému snoubenci a pokušením, které představoval svůdný umělecký kolega.

Vztah Camille a Augusta trval mnoho let, jenže sochař odmítal kvůli milence opustit svou životní partnerku. Do hry vstoupily žárlivost, zrada a paranoia. Ztýraná duše a dávné tajemství přivedli Camille až do ústavu choromyslných, kde nakonec prožila třicet let života.

Tak co říkáte na mé přírůstky? Znáte tyto knížky? Už jste je zaznamenali? Četli jste Pařížský polibek? Jsem zvědavá na vaše názory. 🙂
Vaše Sabi!

0 odpovědí na “Unboxing č. 13/2017”

Napsat komentář