Unboxing 05/2017

Ahoj!
Jelikož tu příští týden nebudu a tudíž nebudu ani rozbalovat balíčky, mám pro vás dneska hned dva. 🙂
Ten první přišel už ráno a je z nakladatelství Alpress. Je to recenzní výtisk na nejnovější historický román mé oblíbené české autorky Oldřišky Ciprové.

Oldřiška Ciprová – Guta Habsburská
Anotace:
Guta Habsburská stojí po boku Václava, Přemyslovce, kterým pro jeho strach ze tmy a koček nemálo českých pánů pohrdá, byť se má Václav brzy stát jejich králem. Guta si klade otázku, zda si takového manžela dokáže vážit. Ve chvíli, kdy její srdce konečně pookřeje, na scénu vstoupí šarmantní a tajemný Záviš z Falkenštejna. Karty jsou rozdány… 

A druhý balíček by býval dorazil už včera, ale nebyla jsem doma a tak jsem si ho vyzvedla až před chvílí na poště. Je to první z knížek od českých autorů, které jsem si naplánovala zakoupit. A cože se to ukrývá v balíčku?

Román Druhý život Marýny G. od české autorky Vladimíry Klimecké je přirovnáván stylem k Žítkovským bohyním a já jsem na něj opravdu moc zvědavá. Nevím, kdy se k němu dostanu, ale doufám, že co nejdříve. 🙂
Anotace:
Svět žen je vždy jiný než svět mužů.
Kronika velké valašské rodiny, v níž projdeme celé 20. století, je psána výhradně z perspektivy žen. Marýna, Růža, Josefka a Fany – kolem nich míjejí československé dějiny se všemi zvraty, propastmi a výšinami, nadějí i rezignací. Obě světové války, osvobození, 50. a 60. léta rezonují ve třech příbězích, čtvrtý je ukotven v naší současnosti. Díky autorčině výraznému talentu vzniká originální, přitažlivý obraz jednoho kraje, jedné země. Novely o čtyřech ženských osudech se postupně splétají do promyšlené románové struktury spojené jedním prostředím. A ačkoli zachycují různá období lidského života i velkých dějin, pokaždé hovoří o fenoménu ženství. Ženy jako hrdinky své doby, bohyně našeho světa. 

Tak co na přírůstky říkáte? Říkají vám něco knížky, nebo autorky?
Vaše Sabi! 🙂

0 komentářů: „Unboxing 05/2017

Napsat komentář