Trnitá sklizeň – Šokující tajemství oblíbené americké značky

Nosíte rádi oblečení z velkých obchodních řetězců? Je pěkné, pohodlné a často cenově dostupné. A zamysleli jste se někdy nad tím, proč je jeho cena tak nízká? Kdo ho vyrábí? Tím vším se rozhodl zabývat oblíbený autor Corban Addison. V románu Trnitá sklizeň odhaluje pozadí výroby fast fashion se všemi nekalostmi, podvody, šikanou a dětskou prací. Pokud chcete román, který vás šokuje a rozebere na kousíčky, sáhněte právě po této knize!

Anotace:

Svět obletí šokující fotografie těla mladé dívky, která se pokusila skokem z okna přežít děsivý požár oděvní továrny v Bangaldéši, kde pracovala. Přes ústa si dala jako ochrannou masku dětské kalhoty, které se právě chystaly na export. Tragický osud děvčete tak sved dohromady vysoce postaveného manažera oděvní firmy, který se rozhodl inkognito bojovat proti nelidským podmínkám zaměstnanců v továrnách, a novináře hledajícího vykoupení. Jejich společným cílem je získat soudní spravedlnost. Postupně tak odkrývají příběhy obyčejných lidí, Sonii, Jashela a Alyi, ze kterých mrazí, protože jsou obětmi moderního otroctví, které s sebou nese sexuální zneužívání, finanční vydírání, nedodržování bezpečnostních předpisů a mnohá další příkoří. 

Ukázka:

Donald – běloch, kolem pětapadesáti, účetní na volné noze, otec dvou dětí: „Viděl jsem to ve zprávách. Je to ostuda, co ty lidi potkalo. Ale nepřišel jsem pro oblečení. Přišel jsem pro tu televizi s šedesátipalcovou obrazovkou. To je kšeft století. Nevím, jak celý ten povyk souvisí se mnou.“

Jamila – černoška, asi pětadvacet, kadeřnice, matka batolete: „Jo, viděla jsem to s tím bojkotem na Facebooku. Přemýšlela jsem o tom, ale víte, bojkoty nic nesvedou. Prestu je úplně jedno, co si myslím. Jen se snažím vydělat na živobytí a vychovat děcko, když mi bývalý nepomáhá. Můj syn chce ten nový tablet. Viděl jste ho, ne, ten DreamTab? Je zlevněný na polovinu. Šílený!“

Str. 279

Zaujal vás text nebo anotace? Věřte, že oprávněně. Trnitá sklizeň je šokující román, který se čte jedním dechem. Na začátku to chce sice trochu trpělivosti, než se prokoušete všemi informacemi o chodu firem, které jsou do tragédie zapletené a pochopíte, kdo je skutečně hlavní hrdina celého příběhu, ale potom to stojí rozhodně za to!

Trnitá sklizeň je výtečný román, který zaujme muže i ženy. A zaručuji vám, že nad ním budete po přečtení ještě hodně dlouho hloubat!

Knihu Trnitá sklizeň zakoupíte ZDE.

Napsat komentář