Láska je krásná a složitá – ale nyní na ni existuje návod!

Návod k použití lásky je novinka nakladatelství Fortuna Libry, která na první pohled zaujme už naprosto skvostnou obálkou. Autorkou je scénáristka a herečka Renáta Názlerová, kterou můžete znát třeba z televize JOJ, kde vystupuje v pořadech Súdná sien a Ochráncovia. Nyní přináší čtivý příběh terapeutky Tamary, která řeší problémy svých klientů i své vlastní.

Anotace:

Láska vás může vynést až do oblak, ale může dát i pěkně zabrat. Je povznášející a úžasná, dokáže přimět k hrdinským činům, ale i k páchání úplných hloupostí. Dokáže léčit, ale i ublížit. Proto je nutné se o ni dobře starat.
Terapeutka Tamara Koch, řeší problémy lidí, kteří prošli její ordinací, pravidelnou údržbu své lásky zanedbali, nebo nevěděli, jak ji dělat. Tamara má ke svým klientům často nekonvenční přístup, její postoje překvapí, její rady a postřehy jsou vtipné. Ale jak už to v životě bývá, je lehčí radit druhým než sobě. Odbornice na vztahy totiž řeší i svůj osobní problém se dvěma osudovými muži.
Příběhy v románu jsou inspirovány skutečnými událostmi. Situace, ve kterých se jejich hrdinové ocitají, mohou potkat kohokoliv nás. Možná vám ve vaší situaci Tamara Koch pomůže najít řešení, povzbudí vás, nebo alespoň získáte pocit, že v tom nejste sami.

Ukázka:

Rozpálená z horké sprchy se zavrtala do peřin. Z nočního stolku sebrala vytištěné a jen po domácku svázané papíry. Šlo o návrh Kodexu rovnoprávnosti, který konečně poskládala její ambiciózní spolužačka Norika. Byla to ale taková nuda, že se jí začaly přivírat oči už u druhé stránky. Nedá se nic dělat, dočtu to jindy, ulevila svému svědomí. Už týden totiž Noriku ubezpečovala, že se na kodex mrkne a pošle jí připomínky. Zvedla ze stolku mobil, aby si nastavila budík na ráno. Měla zprávu. Číslo bylo neznámé, ze zahraničí. Otevřela netrpělivě zprávu. Stálo v ní: Bon soir, mon chou-chou, ca va?

Mehrez. Oslovil ji mon chouchou – miláčku. Trošku jí vrtalo hlavou, proč se ozval po tolika letech. Únava ale byla silnější, než zvědavost, Mehrez si na odpověď musel počkat do druhého dne.

Str. 134

Pokud čtete náš web pozorně, jistě vám neunikne podobnost s jinou knihou, na kterou tady nedávno vyšla recenze – Světlonoška. I tam byla hlavní hrdinkou terapeutka, která vedle problémů svých klientů řešila své vlastní. A i ta se potýkala s několika muži a rozhodovala se, ke kterému ji srdce táhne nejvíce.

Světlonoška byla nádherným terapeutickým románem, který se výborně četl a zároveň hladil po duši. Díky tomu, že terapeutka radila svým klientům v situacích, které zažívá plno z nás, jsme si mohli odnést zadarmo i praktické rady, jak se s nimi můžeme vypořádat.

Od knihy Návod k použití lásky můžeme čekat něco podobného. Čtivý román zaujme hned na začátku a přináší především reálné životní situace, žádnou velkou romantiku a červenou knihovnu. Pokud tedy máte rádi knihy ze života, které vám navíc mohou dát i nějakou přidanou hodnotu, určitě tuto knihu s červenou obálkou vyzkoušejte.

Návod k použití lásky zakoupíte např. ZDE.

 

Napsat komentář