KNIŽNÍ TIP *3

Krásný den!

Je tady opět úterý a já mám pro vás další knižní tip. Tentokrát s vybranou knihou zavítáme do Paříže a necháme se nalákat na hodně zajímavý komiks.

I když normálně komiksy nečtu a vůbec nevyhledávám, dnes jsem se rozhodla jeden zařadit. Zaujal mě totiž nejen svým námětem, ale i krásným zpracováním. Knížku jsem totiž nedávno prohlížela v kamenném knihkupectví a ….aaach…
Autorem knihy je Jose-Luis Bocquet a komiks se jmenuje Kiki z Montparnassu.
Jose-Luis Bocquet – Kiki z Montparnassu
Anotace:
Cocteau, Hemingway, Breton, Tzara, Picasso, Modigliani a pochopitelně fotograf Man Ray. Ty všechny nespojuje pouze bohémská Paříž, ale také známost s jistou Kiki z Monparnassu, múzou celé meziválečné pařížské generace, která se po Velké válce opíjela životem a snažila se vypít všechno šampaňské Francie ještě před tím, než začne válka další. Příběh neobyčejné obyčejné dívky, která měla talent zaujmout celou bohému, přináší do mnoha jazyků přeložený francouzský komiks kreslířky Catel a scenáristy Bocqueta. Kiki ale nebyla jen múzou jedné generace, hledající způsob, jak se zbavit kocoviny z první světové války, byla především jednou z prvních emancipovaných žen dvacátého století. Vedle sexuální a citové svobody, kterou si dopřávala, se u Kiki projevovala svoboda ve vystupování, v projevu a v myšlení, která nevzešla odnikud odjinud než ze školy života.
Co na říkáte na můj dnešní výběr? Čtete komiksy? A už jste viděli „naživo“ tuto knihu?
Pokud si ji chcete koupit, nejlevněji ji seženete ZDE.

Vaše Sabi!

Napsat komentář