Knihy, se kterými se na Silvestra rozhodně nebudete nudit!

Patříte mezi ty, kteří se vyhýbají společnosti a raději trávíte Silvestra doma? Nebo jste nemocní a nemůžete vyrazit s přáteli? Televizní program je rok od roku horší a vy přemýšlíte, čím se na Silvestra zabavit? Máme pro vás tipy na knihy, se kterými se na Silvestra rozhodně nudit nebudete!

Brrrum, … mot(t)o mého života

Náš první tip je čtení (ne)jen pro nadšené motorkáře. Autorem románu je Ladislav Smíšek a smát se u něj budete od začátku až do konce. Zjistíte, jak přesvědčit svoji ženu ke koupi motorky, na co si dát pozor, když ji přesvědčíte až příliš, jak probíhá takový motorkářský sraz a dokonce vyrazíte na motorkářskou dovolenou. Autor nešetří sebeironií a jeho hlavní hrdina má často velmi trefné poznámky na adresu manželky. S tímto románem bude váš Silvestr plný smíchu. Však se také autor jmenuje Smíšek. 🙂

Můj psí život

Kniha Martina Čápa je ideální hlavně pro milovníky psů. Své si v ní najdou ale i další čtenáři. Její náplní je totiž vyprávění psího rošťáka Bertíka, který popisuje svůj příchod do nové rodiny, poznávání nového prostředí a okolí atd. Jedná se v podstatě o jakési zápisky tohoto malého bígla a autor v nich vtipně zachytil, jak asi naši čtyřnozí kamarádi vnímají svět nás, dvounohých parťáků.

 

U telephonu třetí patro aneb Pět let s Pirisem

I když se může zdát, že tento román Bronislava Macase bude na vážné téma, opak je pravdou. Jedná se o další knihu, která vám rozhýbe bránici. Jde se o zapomenuté dílo undergroundu studentů ČVUT, kteří bydleli koncem sedmdesátých let na známé koleji „Sedmičce“ na Strahově. Poznáte, jaký byl v éře komunismu pobyt na koleji, jak se studovalo a čím se studenti ve volném čase bavili. A budete se u toho výborně bavit i vy!

Umělec v domácnosti aneb Příběhy, které nevymyslíš

Pokud patříte mezi milovníky příhod a příběhů ze života a rádi, nebo spíše rády si čtete o „radostech“ mateřství, jistě vás zaujme novinka české autorky Elišky Neužilové KovalskéUmělec v domácnosti. Eliška popisuje různé příhody ze svého života, ať už se týkají mateřství a dětí, nebo jí samotné. Jedná se o jakousi formu biografie popsanou s notnou dávkou sebeironie. Tyto příběhy jsou krátké, ale budete u nich slzet smíchy. Obzvlášť, máte – li děti a sami dobře víte, že v jejich přítomnosti vznikají často opravdu absurdní situace.

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

A další kniha, která se podle názvu tváří vážně, ale při tom se u ní budete smát a skvěle bavit. Jedná se už o čtvrtý díl série „Aristokratka na koni“ od Evžena Bočka. Opět se ocitnete s oblíbenými hrdiny na zámku Kostka, na který si tentokrát zabrousí zuby lupiči. A aby toho nebylo málo, nezávisle na sobě to budou hned dvě lupičské skupiny. Protože jsou ale obě značně amatérské, u jejich zločinecké činnosti se budete smát, až budete popadat dech.

Kafe s Jolanou

No a pokud netoužíte po humorném románu, ani autobiografických příbězích, mohla by vám přijít vhod publikace s názvem Kafe s Jolanou. Na obálce se na nás usmívá známá moderátorka Jolana Voldánová, která je také hlavní aktérkou této publikace. Jedná se totiž o záznam jejích rozhovorů se slavnými a velmi zajímavými osobnostmi, které vznikají pro stejnojmenný pořad na Aktuálně.cz. V knize si přečtete nevšední rozhovory s Ester Ledeckou i jejím otcem Jankem Ledeckým, Zděnkem Svěrákem, Ondřejem Sokolem, Annou Polívkovou, nebo třemi známými kráskami vystupujícími pod značkou 3v1.

Tak co? Zaujaly vás mé tipy? Mě všechny tyto knihy rozesmály a velmi dobře jsem se u nich bavila. Proto jsem nemusela dlouho přemýšlet, když jsem chystala tento článek. Věděla jsem přesně, jaké knihy jsou ty pravé pro Silvestrovský večer, ale samozřejmě i pro ty ostatní.

Na Silvestra už je zakoupíte pouze v kamenných prodejnách. Pokud však zatoužíte po těchto knihách i později, nebo si je chcete pořídit v elektronické podobě (není to možné u všech), můžete je objednat přes internet a to na stránkách nakladatelství Kniha.je, Cosmopolis a Druhé město. (Abyste nemuseli tituly hledat, stačí kliknout na jejich názvy v článku.) 🙂

Veselého Silvestra, skvělou zábavu a v roce 2019 hodně zdraví a osobních úspěchů přeje redakce Knižní kavárny. 🙂

 

Napsat komentář