Tip na knihu: Carrie Adamsová – Kmotra

Děti jsou báječné, když nejsou vaše… 🙂

Krásný den!

Dnes mám pro vás další tip na knihu. Vybrala jsem tentokrát příběh ze života, příběh vtipný, který zaujme a pobaví, ale i bolestivý a smutný. Kmotru Carrie Adamsové jsem dostala od své švagrové před několika lety. Nevím, co chtěla naznačit, zvlášť když na přebalu knihy byla ona zajímavá věta: „Děti jsou báječné, když nejsou vaše…“  🙂 Abych byla upřímná, vlastně vím, co naznačovala. Tohle jsem tehdy byla zkrátka já. Děti jsem nechtěla a předpokládala jsem, že ještě několik let chtít nebudu. 

Ale pojďme už ke knížce… Ta se mi už tehdy moc líbila a jsem přesvědčená, že je to jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Inteligentní, vtipná i drsně reálná!
Anotace:
(Převzato z Databáze knih)

„Inteligentní, nezvykle otevřený, vtip­­ný a snad až příliš pravdivý román, dlouho očekáva­ný pro­tilék na červenou knihovnu těmito slovy vítá kritika i čtenáři román Kmotra všu­­de, kde byl vydán, ať už ve Vel­ké Bri­tánii, Francii, Ně­mec­ku, Nizo­zem­sku či Spo­jených stá­tech ame­­ric­kých. Moderní a nezávislou Tessu Kingo­vou nic nesvazuje. Snad kromě jejích přátel a čtyř kmotřenců. Je okouzlující, vzdělaná a svobodná. Mohla by přijmout každé pozvání, pustit se do každého dobrodružství. Jenže ona váhá. Přešlapuje na místě a čeká na hap­py end, po kterém by žila šťastně až do smrti. Nic jí neděsí více než po­myšlení, že by nikdy neměla děti. Bez ohledu na to, jak skvělý život vede, ji rej nekonečných večírků a prvoplá­nová bezstarostnost neuspokojuje. Za­tímco její přátelé se zmítají upro­střed partnerských a rodičovských kri­zí, Tessa, vždy připravená pomoci, se nepozorovaně ocitá ve víru jejich problémů, odkud není cesty zpět. Pak se její touha po domácím štěs­tí téměř vyplní. Manželství i rodinu mů­že získat mrknutím oka. Čert ovšem nikdy nespí a Tessa brzy zjistí, že happy end bývá teprve začátkem pří­bě­hu, protože život prostě není pohádka.

Co na ni říkáte? Znáte ji a četli jste, nebo vás zaujala? Napište mi do komentářů, ráda si je přečtu. 🙂

0 komentářů: „Tip na knihu: Carrie Adamsová – Kmotra

Napsat komentář