Nový přírůstek – výhra – Uvězněni Dany Šimkové

Ahoj,
dnes mám pro vás takovou obdobu unboxingu. Rozbalovačka to sice nebude, jelikož jsem byla na knihu zvědavá a rozbalila ji dříve, než jsem stihla vytáhnout foťák, ale aspoň vám ji tady představím.
Je pravda, že o knížce i autorce jsem četla již dříve a chvíli po ní pokukovala. nakonec jsem dala přednost jiným knihám, ale Uvězněni zůstali v mém zájmu.
Když jsem asi před týdnem objevila na blogu Lenkyknel soutěž právě o uvězněné, rozhodla jsem se zkusit štěstí.

No a podařilo se a já jsem knížku vyhrála.:)
Jukněte tedy, o co se jedná. Až ji přečtu, určitě vám sem napíšu i recenzi! 🙂

O autorce:

Dana Šimková (1984) žije v Křenovicích u Slavkova. Vystudovala klasickou filologii na Masarykově univerzitě v Brně.

Literární činnosti se věnuje už od dětství a vyzkoušela poezii, prózu i drama. Je šéfeditorkou portálu o opeře a klasické hudbě Opera dream (www.operadream.com) a jako spoluautorka se podílí na novém vydání knihy „Opera“ od Anny Hostomské.

Pravidelně se účastní literárních soutěží (6. místo s povídkou „Poslední mince“ v soutěži „Hledá se autor bestselleru 2014“, výhra v soutěži „Osudová změna“ s povídkou „Jak jsem se stala spisovatelkou“).

Zabývá se historií potopení Titaniku, připravuje na toto téma publikaci „Noc hrdinů“, v níž se bude opírat především o osudy pasažérů a členů posádky, a pořádá přednášky pro širokou veřejnost.

Zajímá se o práci humanitárních organizací v zemích třetího světa a tyto poznatky uplatňuje ve svých románech a povídkách. V současné době pracuje na dalším volném pokračování románu Uvězněni s názvem „Za zvuku deště“, které se bude odehrávat v Jižním Súdánu a v Nepálu.

Anotace
(Převzato z Databáze knih)
Skupina českých novinářů se vydává na horskou chatu ve Švýcarských Alpách, aby zde oslavila silvestra. Oslavu však znemožní lavina, která hrozí, že chatu každým okamžikem zavalí. Jedinou možnou záchranu jim nabízí jeskyně Naděje, která v sobě ukrývá převýšení 700 metrů a šestnáct propastí, mezi nimiž je jedna z nejnebezpečnějších v celé oblasti – Dračí chřtán. I přes to všechno se vydávají na cestu vstříc téměř jisté smrti. V jejich stopách už jdou záchranáři. Podaří se jim dostat amatérské speleology ven živé? Sledujte hrdinské činy i zbabělé jednání, prolézejte úzkými chodbami a zdolávejte nebezpečné propasti, zažijte pocit beznaděje a sílu opravdového přátelství!

Lence hrozně moc děkuji za soutěž a za výhru a vy, co její blog ještě neznáte, tak určitě nakoukněte. Odkaz je výše a pro jistotu ještě zde. 🙂

Jo a mimochodem… je to další knížka s věnováním a podpisem autora do mé sbírky. 🙂 
O to větší radost z ní mám. 🙂

0 komentářů: „Nový přírůstek – výhra – Uvězněni Dany Šimkové

  1. Knížka mě zaujala již dříve z doporučení z blogu (už nevím, od koho to bylo ), mám ji doma a zkoukla jsem první stránky a vypadá opravdu dobŕe. Mám již také doma volné pokračování Útěk do Mombasy.

  2. A kdyby se líbila, na autorčině fb stránce Dana Šimková – Uvězněni se dá druhý díl pořídit levněji oproti knihkupectví a rovněž s podpisem a věnováním 😉

Napsat komentář