Recenze: Sophie Hannah – Neviděli jste Melody?

Cara je matka dvou odrostlých dětí a její život běží jako na drátkách. Dokud nezjistí, že je znovu v jiném stavu. Ovšem její děti i manžel se k této novince staví spíše lhostejně, a tak se Cara rozhodne, že si potřebuje vše v klidu promyslet. Sama a daleko od všeho. Vydá se tedy z Anglie do luxusního rezortu ve Spojených státech, kde se nečekaně a zcela náhodou zaplete do několik let starého případu dívky jménem Melody.

Název: Neviděli jste Melody?

Autor:  Sophie Hannah

Nakladatelství: Euromedia Group – Ikar

Počet stran: 284

Rok: 2019

 

Recenze:

Cara se vydá na svou největší dovolenou v životě v utajení. Nikomu neřekla, kam jede. Chce mít naprostý klid a odstup od situace, která vznikla v její rodině. Odpočinout si od všedních starostí a stereotypu. Jenže hned po příjezdu do resortu se jí začnou dít divné věci. Nejprve ji recepční pošle do pokoje, kde už ovšem někdo bydlí a následně se po hotelu začnou šířit řeči, že tam byla viděna dívka Melody, která měla být před sedmi lety zavražděna svými rodiči, ale její tělo se nikdy nenašlo.

Cara nejdříve šeptandu ignoruje, později jí to přece jen nedá a začne se o onen případ zajímat, až ji úplně pohltí. Co se tehdy doopravdy stalo? Může být ta neznámá dívka opravdu Melody? A jak by se ocitla právě zde?

Kniha je od prvních stránek velmi napínavá, příběh má spád a musím říct, že jsem ji přečetla opravdu jedním dechem. Příběh je vyprávěn jednak Carou, ale také jej doplňují kapitoly psané samotnou Melody a přepisem událostí případu Melodiina zmizení, který Cara začala studovat, aby získala více informací.

Celý příběh mě naprosto pohltil a musela jsem číst dál a dál, abych se dozvěděla, jaké bude pokračování. Ač se zpočátku zdálo, že některé věci spolu vůbec nesouvisejí, tak jsem nakonec byla velmi překvapena, jak se vše propojilo. Rozhodně budete mít o čem přemýšlet a myslím, že epilog vás doslova šokuje, stejně jako mě!

 

Hodnocení: 10/10

Knížku Neviděli jste Melody ? vydalo nakladatelství Ikar. Koupíte ji na stránkách Knižního klubu. 

Napsat komentář