Recenze: Lisa Jewellová – Beze svědků

Vzorná studentka, milovaná dcera a bezvadná kamarádka. Najednou je pryč! Jak je možná, že mladičká patnáctiletá Ellie zmizí za bílého dne po cestě do blízké knihovny a nikdo nic neviděl? Co se s ní stalo? Dozví se její matka někdy pravdu?

Název: Beze svědků

Autor:  Lisa Jewellová

Nakladatelství: Cosmopolis

Počet stran: 284

Rok: 2019

 

Recenze:

Jen pár dní zbývalo do začátku letních prázdnin, na které se Ellie tak moc těšila. Měla těsně před důležitou zkouškou, a tak se vydala studovat do nedaleké knihovny. Tam však nikdy nedošla. Najednou byla prostě pryč. Zmizela beze svědků a beze stopy.

Její matka po dlouhých deset let čeká na odpovědi, co se stalo s její zmizelou dcerou. Pátrání ovšem vyšumělo do ztracena, bez důkazů a svědků se nedalo nic dělat. Ovšem pak přijde telefonát od policie. Našli se Elliiny ostatky. Jenomže se pořád neví, kde Ellie těch deset let byla, co se s ní stalo? Unesl ji někdo nebo prostě jen utekla z domova?

Přestože má Elliina matka Laurel ještě další dvě děti, nedokáže se s nimi více sblížit a i její dříve bezproblémové manželství se rozpadlo. Bývalý manžel má novou přítelkyni , dcera Hannah má vlastní život a syn žije s přítelkyní daleko. Zoufalá Laurel ale potkává šarmantního Floyda a jejich zprvu nevinný flirt rychle přeroste v hlubší vztah. Laurel najednou věří, že jí život má ještě co nabídnout. Jenže setkání s Floydovo dcerou Poppy vše změní a otevře staré nezahojené rány. Malá Popy je totiž až neuvěřitelně podobná zmizelé Ellie, když byla malá.

Je to opravdu jen náhoda? Nenápadné okolnosti se pomalu propojují a Laurel konečně nachází odpovědi na své otázky. Ale chce znát celou pravdu? Je na to dost silná?

Kniha je psaná z různých pohledů. Jednotlivé kapitoly vypráví Ellie, Laurel, Floyd i vrah. Děj je přesto velmi jasný, přehledný a chronologicky na sebe navazuje. Přestože se může zdát, že určité věci jsou dost předvídatelné, jiné vás pak naprosto šokují.

Určitě mám v plánu přečíst si i další knihy od této velmi úspěšné autorky.

Hodnocení: 10/10

Knihu Beze svědků můžete koupit na stránkách nakladatelství Cosmopolis, kterému děkuji za recenzní výtisk.

Napsat komentář