Recenze: Laura Walden – Dědictví maorského náčelníka

Laura Walden je jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Naprosto mě dostala svou knihou Posvátná přísaha, kterou jsem od ní četla jako první. Po další skvělé knize jsem dokoupila všechny ostatní. Nejnovější je Dědictví maorského náčelníka, které je opět naprosto strhující.
Název knihy: Dědictví maorského náčelníka
Autor: Laura Walden
Nakladatelství: Alpress
Počet stran:
Rok: 2018
Recenze:
Hlavní hrdinkou románu Dědictví maorského náčelníka je Sarah. Mladá novinářka žijící na Novém Zélandu. Zanedlouho se má zasnoubit s maorským právníkem Rawirim.
Ve stejné době se osmdesátileté Dorothe žijící v Hamburku dostane do rukou článek, který Sarah nedávno napsala. Pojednává o tom, jak významný německý vědec ukradl kdysi velmi vzácný maorský shromažďovací dům Hinemoa, a odvezl ho do Německa. Dorothe moc dobře ví, že toto tvrzení je lživé. Ona sama pravdu zná. Tento vědec byl jejím otcem. To by však nebylo tak znepokojující, jako podoba mladé novinářky s Dorothiinou ztracenou dcerou. Je přesvědčena, že Sarah je její vnučka a pokusí se jí kontaktovat.
Autorka rozehrála nádherný a silný příběh, ve kterém sledujeme dvě časové linie. Tou první je současnost a postupné sbližování Sarah a Dorothe. Vše je okořeněno složitou milostnou zápletkou, kdy se Sarah musí rozhodovat najednou mezi několika muži. Který si získá její srdce?
Druhou časovou osu tvoří příběh Dorothiiny matky Marimy. Právě ona se před mnoha lety zamilovala do německého vědce a pomohla odvézt shromažďovací dům Hinemoa do Německa. Jejich odchodu z Nového Zélandu předcházely velmi dramatické události, které Marina popsala ve svém deníku.
I když je v knize několik časových linii a příběh se může zdát zamotaný, není tomu tak. Autorka čtenářky provází velmi citlivě a postupně odhaluje dramatické události, jejichž důsledky sahají až do současnosti. Příběh Marimy mi přišel opravdu krásný a hodně dramatický. Horší to bylo se současností.
Sarah je najednou obklopena několika muži, kteří ji milují, nebo to tak alespoň vypadá. Ten, kterého ona chce, žije tisíce kilometrů daleko, a tudíž je jejich vztah nereálný. Autorka to samozřejmě vyřeší, ale bohužel příliš romanticky. My při tom po celou dobu sledujeme, jak se hrdinka mezi muži potácí a neví, kterého si vybrat. Všichni se sebou navzájem manipulují, nachází k sobě cestu, aby se za chvíli zase pohádali.
Také Dorothe a události kolem ní na samém konci jsou přitažené za vlasy. Zkrátka dobře našlápnutý příběh má příliš primitivní konec, který kvalitu románu snižuje. Za ten nesmírně přeslazený závěr jsem autorce hodnocení trochu ubrala i přes to, že do poslední chvilky nevíme, kterého z mužů nakonec bude Sarah následovat.
Pokud chcete romantický příběh plný dobrodružství, a se silnou zápletkou ze třicátých let minulého století, určitě po Dědictví maorského náčelníka sáhněte.
Doporučuji nejen tuto knihu, ale i ostatní díla Laury Walden. Pro mě je to prostě jedna z mých srdcových autorek.
Hodnocení: 80%
Knihu Dědictví maorského náčelníka koupíte na stránkách nakladatelství Alpress.

0 komentářů: „Recenze: Laura Walden – Dědictví maorského náčelníka

Napsat komentář