Recenze: C. L. Taylor – Strach

 

Co prožívá žena, která se v dospívání stane obětí pedofila? Dokáže žít normální život nebo je její život poznamenaný navždy? Nový psychothriller od autorky C. L. Taylor nese název Strach. Je to ta emoce, která se nese jejím dalším životem a přehluší tak všechno ostatní?

Název: Strach

Autor: C. L. Taylor

Nakladatelství: Nakladatelství Domino

Počet stran: 312

Rok: 2018

Recenze:

Lou má za sebou co by čtrnáctiletá dívka nepříjemnou zkušenost s nedovoleným vztahem se starším jednatřicetiletým trenérem karate Mikem. Jejich společná cesta do Francie se zvrtla v její únos. Mike byl dopaden a odsouzen.

Dnes je Lou třicet let. Nemá trvalý vztah a celkově má pocit, že je její život jedna velká katastrofa. Vrací se do rodného města do domu po otci. A je rozhodnutá konfrontovat Mika a vypořádat se s minulostí jednou pro vždy. Mike si mezitím odpykal svůj trest a pracuje pro dopravní společnost. Když však Lou zjistí, že se historie opakuje a že má Mike v hledáčku novou oběť v podobě třináctileté Chloe, naberou její úmysly úplně jiný směr. Nakonec jsou v nebezpečí nejen Chloe a Lou…

Knížka se mi četla dobře. Jednotlivé skutečnosti jsou odkrývány postupně, což udržuje napětí až do konce. I když už se zdá, že je vše vyřešeno, přichází malé překvápko nakonec jako taková malá třešnička na dortu.

Hodně dobře zde byl vykreslen profil pedofila a jeho oběti. Hlavně mám mysli způsob, jakým dokáže zmanipulovat svou oběť a také jaký typ si pro své choutky vybírá.

Nicméně musím zároveň napsat, že jsem byla malinko zklamaná, protože jsem si od názvu knížky slibovala, že se budu pořádně bát. A to se nestalo. Jde tu spíše o strach, který ovlivňuje racionální uvažování všech postav v románu. Strach z pomsty, strach z toho být sám a neoblíben, strach z odhalení… Proto mi možná připadaly některé myšlenkové pochody Lou i ostatních pro mě nepochopitelné a nějakým způsobem narušené.

Pro mě je Strach první knížka od této autorky, kterou jsem si přečetla. U nás vyšly ještě další čtyři: Lež, Nehoda, Zmizelý a Útěk. Na všechny jsem četla vesměs dobré ohlasy. To byl také důvod, proč jsem zvědavě sáhla po této novince. A i když Strach úplně nenaplnil moje očekávání, ráda si přečtu i další knížky této autorky.

Pro fanoušky této autorky mám dobrou zprávu, protože v polovině letošního vyjde další psychothriller od C. L. Taylorové s názvem Spánek.

Hodnocení: 89 %

Knihu Strach zakoupíte na stránkách nakladatelství Domino.

Napsat komentář