2x Minirecenze: Krvavé právo a Infernum


Krásný den, moji milí knihomolové!
Dnes mám pro vás překvapení!
Protože se mi tu v poslední době nashromáždilo hodně knížek na recenze, rozhodla jsem se, že se o ně podělím. Dvě jsem odeslala Daně Goliášové, která má svou knižní stránku na facebooku jako Knížka moje společnice. Tam prezentuje své nové i přečtené knížky knížky. O knížkách, kterých přečte, také mluví  na svém you-tube kanálu, na který můžete kouknout ZDE. Určitě se podívejte a dejte odběr, protože se díky Danušce dozvíte plno užitečných informací o krásných knížkách.

A aby toho nebylo málo, tak Danuška už obě knížky přečetla a poslala mi své dojmy, které jsem se rozhodla prezentovat jako minirecenze.
Tady jsou:


Krvavé právo – Phillip Margolin
Právnička  Amanda Jaffeová  se dostává zvláštní shodou náhod k případu obhajoby hned  dvou pachatelů stejné  vraždy.  Udělal to jeden z nich? Vniká zde střet zájmů? A nebo to udělal někdo úplně jiný? A co vše za případem stojí?
Naprosto skvělá detektivka plná zvratů , akční a napínavá od první stránky do poslední.
Amanda je velice sympatická , ale i ostatní postavy si mě získaly.
Vyšetřování probíhalo naprosto logicky, žádné nevysvětlitelné náhody. Případ byl velmi zajímavě uzavřen.
Spojení detektivky a právního prostředí se zde dokonale povedlo.
Knížka má necelých 300 stran a já jsem byla překvapená, co všechno autor dokázal dostat do tak poměrně krátké knížky. To jen dokazuje , že zde nejsou žádná hluchá místa a zbytečné stránky.
Od knížky se nedá vůbec odtrhnout!
Infernum – M. M. Kraft
Toto je opravdu hodně drsná knížka!! Dočetla jsem a zůstala v šoku.
 Mrtvá žena vytažená z Vltavy, je jen začátek hrůzného příběhu. Vše, co se postupně odhaluje je naprosto šílené a do českého prostředí mi to nějak nesedělo. Ale potom jsem se od tohoto odpoutala a jen jsem zírala, co přinesou další řádky.
 Kniha je plná intrik, korupce, organizovaného  zločinu a velmi krutého až nepřiměřeného  zneužívání  moci .
 Knížka je velice napínavý thriller, ale upozorňuji, že nic pěkného v ní nenajdete. Komisařka Eva mi nebyla sympatická, ale asi to tak bylo autorem  zamýšleno.

 Knížka mi rozhodně vyrazila dech, něco takového bych vůbec  nečekala!

0 komentářů: „2x Minirecenze: Krvavé právo a Infernum

Napsat komentář