Knižní přírůstky 2/2019

Knížek není nikdy dost. Ani těch dětských, ani dospěláckých. A proto mi Dorotka (Dorota Noon) udělala včera velikou radost. Asi před měsícem jsme si psaly, že se jí líbí můj profil na instagramu, a že by mi ráda jako takovou pozornost – nikoli jako spolupráci – poslala nějakou knížku. Všimla si, že jsem komentovala jeden z IG příspěvků Irenky z Knihánkova a nabídla mi na výběr některou z Irenkou nafocených knih.

Dlouho jsem nevybírala. I když byly lákavé všechny, Černá smrt a vše kolem ní u mě těžce vede. Takže moje volba byla víc než jasná – Poslední hodiny od Minette Walters.

Tato kniha má pojednávat právě o hrůzách moru, tzv. Černé smrti, která řádila v Anglii v roce 1348. Snad nejvíce se mi vrylo do paměti popsání moru v Anglii v trochu pozdější době, myslím, že to bylo 17. století. Byla to knížka Věčná Ambra a dodnes na ni mám velmi silné a emotivní vzpomínky. Od knihy Poslední hodiny si slibuji něco podobného. Mám na ni tudíž velká očekávání. Věřím, že mě nezklame.

A jako překvapení a pozornost pro Jiříka a Nelu mi Dorotka poslala nové vydání Malého prince. Je to velkoformátová knížka s ilustracemi Valerie Docampo, které jsou naprosto okouzlující. Na motivy známého příběhu knihu napsala Agnés De Lestrade.

Já jsem k Malému princi nikdy velký vztah neměla. Četla jsem ho vlastně až v dospělosti, jako „povinnou četbu“ před školením v práci. Byla to rychlovka na jeden večer, takže jsem ani nevnímala význam a poslání, které kniha má. Až při nedávné četbě Alchymisty jsem si na Malého prince vzpomněla a říkala si, že bych si ho měla zkusit znovu přečíst. A vida – Dorotka mi asi četla myšlenky, Malý princ je tu!

Asi nemusím psát, jak moc se na obě knížky těším. V Malém princovi si ale dneska listuji už asi po šesté. Ty ilustrace jsou opravdu překrásné. Klidně bych si nějakou překreslila na plátno a dala ji dětem do pokojíčku… Jen kdyby byl čas.

Vaše Sabi

Jedna odpověď na “Knižní přírůstky 2/2019”

Napsat komentář