Knižní přírůstky 2/2018

Ahoj!
Sice není moc kreativní, dávat za sebou dva přírůstkové články, navíc mám v hlavně plno plánů na další a další články pro vás, nejen recenze a podobně, ale bohužel jsem úplně odpadla. Manžel přišel ve středu s angínou a antibiotiky a já vydržela asi dva dny, než jsem začala pociťovat problém. V sobotu ráno jsem sedla do auta a vyrazila na pohotovost. Výsledek?
Začínající angína, antibiotika, klid na lůžku a pokud možno, stranit se dětí. Vtipné… Jak to asi udělat?
A protože jsem naprosto grogy a jsem neschopná i přemýšlet, natož abych psala složitější texty, jsou tady alespoň nové přírůstky.

Tentokrát jsou to přírůstky hlavně pro děti, ale u nás to zatím budu číst především já. Upřímně řečeno, jsem ráda, že byl Portál tak bleskově rychlý a knížky dorazily snad druhý den po objednání, protože teď je ideální čas číst něco lehkého a nenáročného. No, a časopis Venkov a Styl jsem slupla za včerejšek a dnešní dopoledne. 
V mezičase sice střídám Irskou krásku a Ženu v Orient expresu, což jsou obě nádherné knížky, ale já jsem líná přemýšlet i nad nimi…

Z nakladatelství Portál jsem (si) objednala dvě novinky, které jsou směrovány spíše větším dětem, které už třeba i sami umí číst. druhá, třetí, čtvrtá třída. To především knížka Ella ve škole. Po stopách baroka v Čechách je pak knížka pro malé výletníky, která jim má srozumitelně vysvětlit co byla doba baroka, kdo vládl, jaká byla kultura, umění, náboženství, atd. V druhé polovině knížky pak představuje nejznámější barokní stavby. Je nádherně ilustrovaná a dokážu si představit, že si ji budu číst s dětmi, až budou větší a budeme společně vyrážet na výlety. Doufám, že vášeň prolézat hrady, zámky a kláštery zdědí po mně. 🙂
Obě knížky jsou krásně ilustrované, hlavně tedy „Baroko“ a určitě se budou líbit dětem i rodičům. 
Bližší informace budou na blogu Bláznivá máma.
Timo Parvela – Ella ve škole
Anotace:
První díl humoristické série o holčičce Elle a jejích kamarádech, určený především mladším školákům. Ella chodí do první třídy a v knížce popisuje svůj život, běžné, každodenní příhody (příprava vánoční besídky, návštěva divadla, bláznivý výlet do bazénu, problémy s panem učitelem apod.), ovšem velice humorně a vtipně, takže se pobaví nejen děti, ale i (předčítající) rodiče. Popisem zdánlivě obyčejných střípků z všedního dne vyprávění připomene nesmrtelnou klasiku Děti z Bullerbynu.

Timo Parvela je původní profesí učitel, píše pro děti i pro dospělé a ve Finsku je v oblasti dětské literatury nepopiratelnou hvězdou. Jeho knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků a získal za ně řadu ocenění. Série o Elle patří k těm vůbec nejpopulárnějším.
Magda Veverková Hrnčířová je ilustrátorka a grafička. Pro nakladatelství Portál ilustrovala např. knihy „František a jeho pohádky do postýlky“ (2010) či „Pohádky do kapsy“ (2010). 


Knížku zakoupíte ZDE.

Martin Bedřich – Po stopách baroka v Čechách

Anotace:
Knížka uvádí mladé čtenáře do světa barokních Čech a představuje jim nejen jejich bohatou kulturu, ale i způsob, jak se tehdy žilo. Děti se v ní seznámí s principy barokního umění, architektury, sochařství, malířství a literatury, se základními historickými událostmi, ale také s tím, jak vypadala města a vesnice, jak probíhaly dobové slavnosti, co se jedlo a jak se lidé oblékali. Krásně ilustrovaná kniha bude děti provázet i na výletech, k nimž dává řadu tipů.

Martin Bedřich studoval českou a srovnávací literaturu a dějiny umění a o barokní kultuře napsal svou doktorskou práci. Učil na vysoké škole a popularizoval téma při řadě příležitostí, v neposlední řadě u svých čtyř dětí. Nyní působí jako šéfredaktor nakladatelství Portál.

Knížku zakoupíte ZDE.

Za obě knížky moc děkuji nakladatelství Portál.

0 komentářů: „Knižní přírůstky 2/2018

Napsat komentář