Knižní přírůstky 1/2019

Knižní přírůstky je typ článku, který se tady neobjevil už dobrý půlrok, možná déle. Je to z toho důvodu, že Knižní kavárna byla především knižním a kulturním webem, kam jsem přispívala já i dalších pět blogerek. Protože to pro mě bylo ale strašně časově náročné, a navíc velmi neosobní, rozhodla jsem se tuto spolupráci ukončit a poskytnout děvčatům možnost vlastní spolupráce s některými nakladateli. Mně se tím otevřel opět prostor pro články, které jste měli rádi a které baví sledovat i mě na blozích mých kolegů a kolegyň. A knižní přírůstky mezi takové rozhodně patří. Tady jsou!

Přemýšlela jsem, co všechno bych vám měla a chtěla ukázat. Chtěla bych vlastně všechno, co tady dosud nebylo. Ale to bohužel není v mých silách. A také dětské knížky vynechám, protože těm věnuji prostor na mém druhém blogu – Bláznivé mámě. Pojďme se proto podívat, co mi dorazilo a co jsem dostala v posledních cca 10 dnech. 😊

Celkem jsem nashromáždila sedm knížek pro dospělé. Začnu dárečky. 😊 Od Kačky Hutyrové z Knižního večírku jsem dostala dvě knížky z edice „inteligentní čtení pro inteligentní ženy“. Ano, správně, jedná se o knihy z nakladatelství DOMINO. Obě napsala Emily Giffin a jsou to Kam patříme a Na čem záleží. Anotace ke knížkám vypisovat nebudu, protože by to bylo na dlouho a celkem zbytečné. Kdo by se rád o knížkách dozvěděl více, můžete juknout na mé video na you-tube. 😊

Další knížkou je Duch domu Ashburnů od Darcy Coates. Tuhle vynikající duchařinu, která sklízí samé pozitivní ohlasy a recenze, jsem dostala od sestřenky a jediné blogerky, která se mnou bude tady na Knižní kavárně nadále přispívat. Její recenzi na tuto knihu už jste si mohli přečíst tady.

Tuto skvělou duchařinu jsem s Romčou vyměnila – za knihu z Fortuna Libry – Holčička, kterou tam nechali. Ta se mi strašně moc líbila – recenze zde – ale vím, že Romče se bude líbit ještě víc. A protože jsem po Duchu domu Ashburnů toužila, domluvily jsme se na výměně.

A teď už k recenzním výtiskům… První dvě knihy jsou z nakladatelství Alpress.

Volavka Jamese Pattrsona je politicky zaměřený thriller, který se hodně blíží takové té americké střílečce, jakou známe z televize. Autor se ostatně také hodně ohání různými filmy a slavnými herci. Knížku už mám téměř přečtenou, a proto o ní nebudu prozrazovat víc. Počkejte si na recenzi. 😊

Další je Skandální komtesa. Historický román z Itálie od Jeanne Kalogridis nás seznámí s mladou extravagantní ženou, která se brání konvencím a žije si po svém. Chová se jako muž a kam přijde, tam působí skandál. I proto se jí říká Tygřice z Forli.

Mám ráda romány z Itálie, i když těch dobrých jsem četla opravdu jen velmi málo. Od Skandální komtesy mám poměrně velká očekávání, takže jsem zvědavá, zda mě nezklame.

Další dva recenzní výtisky jsou od nakladatelství Metafora. První z nich je čerstvá novinka z tzv. „režné edice“ – Prchavý čas světla od Whitney Scharerové. Román nás zavede do Paříže v roce 1929, do uměleckého prostředí a také mezi modelky. Hlavní hrdinkou bude Lee Millerová, mladá kráska, která nebude chtít jen pózovat před fotoaparátem. Bude chtít umět všechno, co umí její fotograf May Ray. Proto se stane jeho asistentkou. Na tenhle román se těším opravdu hodně. Už proto, že jsem z tohoto prostředí kdysi četla komiks a ten byl skvělý.

Poslední kniha má zajímavý název: Ještě to nebalím, vzkazuje babička. Napsala ji Judy Leigh a představí nám 75 letou hlavní hrdinku, která se nastěhuje do domova pro seniory, aby zjistila, že se tam vůbec nehodí. Zatímco všichni okolo jen „čekají na smrt“, ona chce žít, poznávat svět a zažívat dobrodružství. A to také udělá. Pořídí si obytný karavan a vyrazí na cestu.

Tohle bude určitě zábava, kterou si prostě nemůžu nechat ujít. Že je kniha skvělá dokazuje mimo jiné i to, že mi byl zaslán už její dotisk.

Koukám, že jsem se pěkně rozepsala. A to prý nemám čas… Jenže ono je něco jiného věnovat svůj čas svým textům, které píšu od srdce a něco jiného číst a dolaďovat texty, které napsali jiní. Věřím, že mi to dámy odpustí a nebudou se na mě příliš zlobit. Však jim vyjednávám náhradní spolupráce. 😊

2 komentáře: „Knižní přírůstky 1/2019

  1. Skvělé Sabi, Babička je parádní a Duch také, určitě se ti budou líbit. 🙂 Jinak zrovna jsem už pár týdnů taky přemýšlela, že už vlastně neděláme přírůstky – článek. Jen rychle vyfotím recenzáky na fb, ale co si samy kupujeme už nezveřejňujeme vůbec. Nějak není stále čas, taky možná časem tuhle rubriku obnovíme. Krásný den, papa Veru

    1. Přesně. Taky jsem to flakala. A navíc mi to připadalo trochu mimo, kdybych to t dávala já a holky ne. Teď, když jsme zůstaly dvě, to je jiný.

Napsat komentář